wyszukanie zaawansowane

Galerie

Szkodliwe E-dodatki do żywności

Szkodliwe E-dodatki do żywności

123RF

1/8

Przeciętny człowiek spożywa rocznie około 2 kg chemicznych dodatków do żywności. Barwniki, konserwanty, przeciwutleniacze i emulgatory (zagęszczacze) - prawie każdy produkt ze sklepu spożywczego zawiera je w mniejszej lub większej ilości. Które z nich są najbardziej szkodliwe?

Dodatki są wszędzie
Nie wszystkie z nich są jednak szkodliwe. Niektóre dodatki są zupełnie neutralne, na przykład E300. To kwas askorbinowy, znany jako witamina C. Spożywcze substancje chemiczne, a jest ich już około 14 tysięcy istnieją w żywności po to, żeby poprawić jej wygląd i smak. Dzięki nim może ona być długo przechowywana. Niestety, i m bardziej przetworzone jedzenie, tym więcej w nim dodatków. Ale nawet do najprostszych produktów, takich jak sól kuchenna, dodawana jest substancja chemiczna, żelazocyjanek potasu (E536), który ma właściwości przeciwzbrylające.

Tekst: Aleksandra Godlewska /asz/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/8
2013-12-11 03:46:05
~ev.

Ponad miesiąc nie jem pieczywa.Schudłam 4 kg. i czuję się świetnie.Mam zrobione przetwory z owoców i warzyw.Cukier żelujący to świństwo,które w składziema olej więc tą chemiczną zaprawą nie skażę dobrych owoców.Skład sklepowych "dżemów" odrzuca.Same zagęszczacze,gumy arabskie,regulatory kwasowości i konserwanty, a owoców 30% na słoik produktu.Żal tylko małych dzieci,których tłuste nie matki,ale maciory pasą najgorszym chemicznym świnstwem - chipsami poj

2013-12-08 22:50:56
~Agnieszka

Fajny artykuł, ogólnie staram się czytać etykietki i muszę się nieźle nakombinować, by zrobić coś dobrego bez żadnej chemizny :) Ale ten dodatek do kaszek dla dzieci...- jestem w szoku! Przecież te produkty powinny być najwyższej jakości! Jakim cudem trafiają do naszych dzieci? Na szczęście bobovita i nestle nie mają tej substancji (od razu sprawdziłam)

2013-10-17 14:35:23
~oo

skoro karmią nas trucizną to od czego jest PIH i sanepid skoro to trafia do sprzedaży a bez wiedzy sanepidu nie może trafić nawet na nasz rynek czy sklepów i zapytam się dlaczego takim instytucją płaci podatnik skoro może płacić producent żelków

2013-10-17 14:11:16
~ela

staram się aby moje dzieciaczki nie jadły tego typu rzeczy, barwionych , gazowanych, ale widzę że same matki tak upychają te dzieciaki śmieciami, jestem postrzegana przez inne matki jako niedobra matka bo im nie kupuje tego co chcą, tylko głupota rodziców zatruwa dzieciaki, owszem pozwalam im na słodycze, chipsy, ciastka ale bardzo umiarkowanie i raz w tygodniu a nie codziennie tak jak inni, jak będą większe to pewnie stracę kontrolę co jedzą poza domem ale narazie pilnuję w m

2013-10-17 12:31:34
~basia

Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.