wyszukanie zaawansowane

Galerie

10 produktów, które na długo utrzymują uczucie sytości

10 produktów, które na długo utrzymują uczucie sytości

123RF

1/10

Jeśli dbanie o figurę kojarzy ci się z niesmacznymi pokarmami i ciągłym odmawianiem sobie wszystkiego, mamy dla ciebie dobrą informację. Można schudnąć jedząc smacznie i zdrowo (i wcale niemało), trzeba tylko zapamiętać dwa ważne słowa: błonnik i białko. Oto 10 potraw i produktów, które najdłużej utrzymują uczucie sytości.

Pieczone ziemniaki
Ziemniak jest niesprawiedliwie demonizowany jako warzywo tuczące i nie nadające się dla osób dbających o sylwetkę. Tymczasem jest silnym pogromcą głodu i jedzony racjonalnie nie zrobi krzywdy naszej figurze, pomimo podkreślanej przez jego przeciwników, wysokiej zawartości węglowodanów. Rzeczywiście, ziemniaki w ok. 90 proc. składają się z węglowodanów, ale tylko w ok. 1 proc. z tłuszczu. Jeśli więc nie będziemy przesadzać z ilością i zjemy je w ciągu dnia, a nie wieczorem, ziemniaki nie zrobią nam krzywdy. Oczywiście pod warunkiem, że upieczemy je tylko z dodatkiem ziół, bez soli, masła, śmietany, zawiesistych sosów i innych kalorycznych ulepszaczy. Średniej wielkości pieczony ziemniak ma ok 120 kcal, lepsze są te ze skórką, ponieważ zawierają więcej błonnika. Ziemniaki to także źródło minerałów, m.in. magnezu, żelaza, fosforu, wapnia, sodu i potasu oraz witamin, m.in. C i B6.

Tekst: Agnieszka Majewska/ese/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/10
2013-12-13 18:26:54
~Sandra

LUDZIE LUDZIE CUDA W TEJ BUDZIE ! Pomożemy Ci wyśledzić każdego! Wystarczy numer telefonu poszukiwanej osoby, a już po chwili będziemy mieli jej położenie dokładnie oznaczone na mapie. Szybko i co najważniejsze w 100% anonimowo. Polecam Sandra ( http://goo.gl/ynoCs9 )

2013-12-12 20:06:12
~Ekspert

10 produktow po ktorych nie jestes glodny: jedzenie

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.