wyszukanie zaawansowane

Galerie

Kawa i jej pozytywny wpływ na zdrowie

Kawa i jej pozytywny wpływ na zdrowie

123RF

1/7

Kawa uznawana jest za dość kontrowersyjny element diety, z reguły myślimy o niej negatywnie. Aktualne są spory na temat, czy kawa szkodzi, czy pomaga. Jednak pojawia się coraz więcej badań potwierdzających pozytywny wpływ kawy na nasze zdrowie. Ile wiemy o kawie?

Kawa a cukrzyca
Przede wszystkim umiarkowane spożycie kawy może zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II. Cukrzyca jest jedną z poważniejszych chorób cywilizacyjnych i zbiera coraz większe żniwo. Kawa w diecie cukrzyka uznawana jest za element hamujący apetyt. Badania wykazują, że spożywanie 3 filiżanek kawy dziennie zmniejsza o 25% ryzyko zachorowania. W grę wchodzi tu zarówno kawa bezkofeinowa jak i ta z zawartością kofeiny. Kawa ma chronić przed cukrzycą w większym stopniu kobiety niż mężczyzn. Składniki kawy odgrywają podobno kluczową rolę w równowadze glukozy w organizmie, a także mogą poprawić wrażliwość na insulinę.

REKOMENDACJA
1/7
2014-03-26 06:48:40
~zdrowie na maxa

Profilaktyka - pij i kąp się codziennie w wodzie z aktywatora Aqua Lyros Atara Golden a ZAPOMNISZ o chorobach i nowotworach . Jeśli jest już za późno ,….w ostatniej godzinie życia nie szukaj cudów . Współczuje chorym . Czytaj w necie aktywator wody Aqua Lyros Atara Golden . Warto kopiować i innych informować to też …. Samarytańska pomoc, ... rzadkość w obecnym czasie.

2014-01-12 10:07:19
~GraNica

Ludzie ! co byscie nie jedli i nie pili to i tak sie zestarzejecie i umrzecie a potem spotkamy sie wszyscy w wiecznej ciemnosci.....Nie ma NIC co by moglo ten bieg zatrzymac...chodzi tylk o to aby jak najpozniej zmienic sie w kupke goooowna.Te panienki na zdjeciach nie jednego faceta by mogly uszczesliwic i dac potrzebna pozytywna energie...ale tez tylko z teorii bo w praktyce taka piekna panienka to moze byc tylko bezlitosna mina...ktora wszystko zabierze co jej sie przyda a do dania ma tylko..

2014-01-09 13:43:55
~Dietetyk

dietix(@)wp.pl Chcesz schudnąć? Napisz

2014-01-07 12:37:20
~marta

ja zamiast kawy piję zdrową herbatkę. A dobra herbatka również świetnie pomaga w odchudzaniu. Ale sama herbata nie pomoże, wiem ze swojego doświadczenia. Mnie sie udało, zaczęłam inaczej się odżywiać, do tego poleciła mi znajoma świetną herbatę, a miałam jeszcze kilka kg. do przodu, których się pozbyłam, wyglądam lepiej, młodziej. Nie udałoby mi się bez świetnego programu o którym możecie poczytać na (www.idealnafigura.com/gberes)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.