wyszukanie zaawansowane

Galerie

9 zaskakujących rzeczy, przez które się nie wysypiasz

9 zaskakujących rzeczy, przez które się nie wysypiasz

123RF

1/9

Zapewne wielokrotnie słyszałeś, że zaśnięcie jest łatwiejsze, jeśli nie oglądasz do późna telewizji, nie pracujesz wieczorem, ostatnią filiżankę kawy pijesz w południe i nie korzystasz z komputera w łóżku. Pomimo że regularnie stosujesz się do tych zasad, wciąż masz problemy z wysypianiem się? Mamy dla ciebie listę bardzo zaskakujących rzeczy i zachowań, które mogą mieć wpływ na to, że wciąż jesteś niewyspany.

Zdarza ci się późno jeść obiad
Badania przeprowadzone na uniwersytecie w Edynburgu dowiodły, że nieregularne godziny posiłków mogą mieć negatywny wpływ na zaśnięcie. Jeśli zamiast zjeść obiad o "normalnej godzinie", zdarza ci się przesuwać porę jego spożycia na wieczór, uważaj, bo ucierpieć może nie tylko twoja figura.

Okazuje się, że łatwiej zasypiają ci, którzy codziennie jedzą wieczorem obfity posiłek niż ci, którzy robią to tylko od czasu do czasu lub kilka razy w tygodniu. Jeśli więc twój plan dnia nie obejmuje codziennych późnych kolacji, w sytuacji, gdy nie zjesz obiadu, lepiej w ogóle pomiń ten posiłek, zamiast jeść go krótko przed położeniem się spać.

Na podst. HuffingtonPost.com Agnieszka Majewska (am/mtr), fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/9
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Dieta na zdrowy sen
Zdrowie & Fitness
Zdrowy sen
Zdrowie & Fitness
Co jeść, by lepiej spać?
Zdrowie & Fitness
Kilka sposobów na lepszy sen
2014-05-18 14:47:34
~ech

wszystko prawda. można się pozbawić senności na wiele sposobów, ale co zrobić z tzw. myślówką, która mi się włącz najbardziej jak się kładę na spoczynek? jak ten mózg uspokoić?

2014-01-22 22:09:12
~ania

Najlepiej się śpi po dobrym seksie

2014-01-18 08:11:06
~arek

jadam tak od 20 lat j wyglądam jak bym majal 25 lat a mam 40 lat waga69kg przy wzroście 172 w normie zdrowy jak byk wiec takie puste gadanie wszystko od organizmu zależy

2014-01-17 15:42:48
~ewa

Ja od dłuższego czasu miałam z tym poważny problem. Nie mogłam zasnąć a jak wstawałam to od razu byłam zmęczona. Okazało się, że dużo zależy od odżywiania. Znajoma poleciła mi odpowiednie, zdrowe i naturalnie:) smaczne posiłki ( zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes) dzięki których teraz wyglądam lepiej świetnie się teraz czuje a co najważniejsze nie mam już problemu ze snem. Polecam

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.