wyszukanie zaawansowane

Galerie

Rośliny doniczkowe, które są korzystne dla zdrowia

Rośliny doniczkowe, które są korzystne dla zdrowia

123RF

1/10

Ustawiamy je w domach i biurach przede wszystkim ze względów dekoracyjnych. Jednak warto pamiętać, że rośliny doniczkowe mają także wpływ na nasze zdrowie: niektóre nawilżają powietrze i wchłaniają szkodliwe toksyny, z innych możemy przygotowywać dobroczynne napary albo okłady. Które wykazują najwięcej korzystnych właściwości?

Bluszcz
Zielone pnącze już w starożytności darzono szacunkiem i uznawano za symbol wierności. Nie powinniśmy o nim zapominać także dzisiaj, ponieważ bluszcz rosnący w mieszkaniu jest świetnym „filtrem powietrza”. Usuwa szkodliwe substancje, przede wszystkim formaldehyd – popularny środek chemiczny, chętnie wykorzystywany przez producentów kosmetyków, np. lakierów do paznokci czy dezodorantów. Substancja działa toksycznie na układ oddechowy, wątrobę i skórę.

Jednocześnie pamiętajmy jednak, że wszystkie części bluszczu, zwłaszcza owoce, są trujące. Zawarte w nich saponiny podrażniają skórę i spojówki oczu.

Rafał Natorski (raf/mtr), kobieta.wp.pl

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/10
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Rośliny doniczkowe, które są...
Zdrowie & Fitness
Aloes - jak wpływa na zdrowie?
Zdrowie & Fitness
Co może aloes?
Zdrowie & Fitness
Aloes - cudowny sposób na zdrowie
Zdrowie & Fitness
Aloes dobry na wszystko
2014-02-02 11:38:21
~botaniczek

Drogi redaktorku! A gdzie popularne Geranium zwaną Anginką.Najzdrowsza roślinka doniczkowa Jak już piszesz to pisz o wszystkich.

2014-01-27 11:20:14
~ala

Organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych każdego dnia. Ja znalazłam świetne rozwiązanie, nie muszę zastanawiać się co mam jeść, jem bardzo pożywne śniadanie a co najważniejsze jest to dla każdego. Polecam zdrowe, smaczne odżywianie, (zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes) dające witaminy i energię

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.