wyszukanie zaawansowane

Galerie

10 produktów, które musisz mieć w kuchni

10 produktów, które musisz mieć w kuchni

123RF

1/10

Jeśli od dłuższego czasu planujesz jeść zdrowo, ale wciąż ci się nie udaje, pozwól, że zdradzimy ci pewien sekret. Nie uda ci się zjeść owoców zamiast chipsów i solonych orzeszków, jeśli nie będziesz mieć ich w domu. W zdrowym odżywianiu nie chodzi o robienie zakupów w specjalnych (i drogich) sklepach, ale o to, by mieć pod ręką dosłownie kilka produktów, które ułatwią przygotowanie każdego niemal posiłku. Oto 10 zdrowych rzeczy, które warto mieć w kuchni.

Ocet jabłkowy
Choć wiele osób ceni go przede wszystkim za wspomaganie walki ze zbędnymi kilogramami, ma on także wiele innych właściwości prozdrowotnych. Wpływa na lepsze przyswajanie cukrów u osób chorujących na cukrzycę typu 2, podnosi poziom tzw. dobrego cholesterolu, wspomaga walkę z alergiami, zapaleniem stawów, dną moczanową i uporczywym trądzikiem. Wzmacnia odporność organizmu, hamuje infekcje układu moczowego i poprawia samopoczucie. Właśnie dlatego warto przechowywać w szafie przynajmniej jedną jego butelkę i używać przygotowując codzienne posiłki. Potrafi świetnie wzbogacić smak potraw, zwłaszcza w połączeniu z oliwą z oliwek.

Agnieszka Majewska (am/mtr), fitness.wp.pl

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/10
2014-02-07 10:15:06
~zrzucicbrzuch.pl

poznaj inne 101 trików które pomogą Ci szybciej schudnąć. Wszystkiego dowiesz się na stronie zrzucicbrzuch.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.