wyszukanie zaawansowane

Galerie

Domowe, skuteczne sposoby na ból gardła

Domowe, skuteczne sposoby na ból gardła

123RF

1/8

Chrypa, uczucie drapania albo pieczenia – ból gardła może świadczyć o zapaleniu strun głosowych, sygnalizować przeziębienie, ale też coś poważniejszego, np. anginę. Jednak bez względu na to, jaka jest jego przyczyna, pierwszą rzeczą, o której zwykle myślimy, jest znalezienie ulgi. Można od razu umówić się do lekarza, ale czasem – zamiast typowych lekarstw – warto najpierw wypróbować domowe sposoby. Niektóre z nich są naprawdę skuteczne.

Rosół
To znane od wieków domowe lekarstwo na przeziębienie, skutecznie ulży ci w bólu gardła. – Sód zawarty w rosole ma właściwości przeciwzapalne – tłumaczy dr Jeffrey Linder, lekarz chorób wewnętrznych z Bostonu. Ponadto, taki posiłek może być bardzo pokrzepiający. Jedzenie zupy podczas bólu gardła ma też inną korzyść – to znacznie łatwiejszy sposób na dostarczenie organizmowi składników odżywczych, jeśli mamy trudności z przełykaniem.

Na podst. Health.com Izabela O’Sullivan (ios/mtr), fitness.wp.pl

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/8
Zobacz w innych serwisach:
2014-11-27 09:42:07
~Elka

mówcie co chcecie cukiereczki nie działają , a od płukania solą to mam torsje. i wolę tradycyjnie do apteki, ostatnio po Akron sept do ssanaia, bo ma działanie na chrypkę , gardło i odporność. Jak już wydawać kasę, to chociaż niech zadziała.

2014-07-27 13:15:34
~Karolina

Na ból gardła bardzo skuteczne są cukierki solne szałwiowe lub ziołowe , mi bardzo pomagają nawet lepiej działają niż niektóre tabletki z apteki. Można je kupić w grocie solnej firmy Solana lub przez internet na solny solnysklep.pl . Polecam , te cukierki są naprawę smaczne i skuteczne , a przede wszystkim naturalne :)

2014-02-13 16:42:12
~olga

Na samym początku takiej infekcji polecam płukanie gardła szałwią -tak często jak jest to możliwe w ciągu dnia,jeśli załapiemy odpowiedni moment to obywa się bez stosowania innych leków:)

2014-02-13 09:38:51
~e w a

na anginę nie ma nic lepszego jak : pół szklanki ciepłej wody i 1-dną l\łyżeczkę soli wymieszać i płukać gardło . do pół godziny nie samowita ulga polecam .

2014-02-11 11:25:01
~marta

Mi na ból gardła pomaga ciepła herbatka, ale tylko zielona lub czerwona. A dobra herbatka również świetnie pomaga w odchudzaniu. Ale sama herbata nie pomoże, wiem ze swojego doświadczenia. Mnie sie udało, zaczęłam inaczej się odżywiać, do tego poleciła mi znajoma świetną herbatę, a miałam jeszcze kilka kg. do przodu, których się pozbyłam, wyglądam lepiej, młodziej. Nie udałoby mi się bez świetnego programu o którym możecie poczytać na (www.idealnafigura.com/gberes)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.