wyszukanie zaawansowane

Galerie

7 powodów, aby jeść jarmuż

7 powodów, aby jeść jarmuż

1/7

Jarmuż przebojem wchodzi do naszych kuchni. Choć nie jest jeszcze najbardziej popularnym w Polsce warzywem, warto postarać się go kupić i na stałe włączyć do swojej diety. Dlaczego? Bo jarmuż daje olbrzymie korzyści dla zdrowia. Co ważne, nie jest też trudny w przygotowaniu, można go jeść w postaci surowej (na kanapkach i w sałatkach), jak i po obróbce termicznej. A jeśli komuś nie zależy na zawartym w nim błonniku, może wycisnąć z jarmużu sok i na jego bazie przygotować jogurtowy lub zielony koktajl. Oto 7 powodów, dla których warto jeść jarmuż.

Niskokaloryczny, bogaty w błonnik i beztłuszczowy Jedna filiżanka jarmużu to tylko 36 kalorii, aż 4 gramy błonnika i 0 gram tłuszczu. Oznacza to, że można właściwie bezkarnie zwiększać jego porcje na talerzu, bez obawy o dodatkowe kalorie i kilogramy. Zwłaszcza, że tak duża zawartość błonnika oznacza po pierwsze, że jarmuż na długo daje uczucie sytości bez ochoty na podjadanie, a po drugie zwiększa przemianę materii i przeciwdziała zaparciom. Pozwala również unormować poziom cukru we krwi.

Agnieszka Majewska (am/mtr), fitness.wp.pl

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/7
2014-02-18 09:45:58
~ciekawy

Jak mi się zdaje jest to produkt z grupy szczawianowych - podobnie jak szpinak? Wobec tego jak spożywanie jarmuża ma się do powstawania kamieni nerkowych??? Pzdr

2014-02-17 16:59:06
~tom

może mało popularny he he,ja od 20 lat jem jarmuż i polecam wszystkim

2014-02-14 14:05:40
~kasia

Polecam skorzystać z tych informacji zamieszczonych w tym artykule, zmienić s. Ja właśnie miałam z tym problem. Lubię mięso więc jadłam go prawie codziennie.Mało warzyw, owoców, ryb, dużo mięsa i tuczące przekąski spowodowały u mnie nadwagę.Nie mogłam znaleźć odpowiedniej diety. Próbowałam różnych sposobów. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres)Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie głodowałam.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.