wyszukanie zaawansowane

Galerie

Acai - źródło zdrowia z dżungli

Acai - źródło zdrowia z dżungli

123RF

1/6

Co łączy Brada Pitta, Gwyneth Paltrow i Oprah Winfrey? Każda z tych gwiazd regularnie spożywa owoce amazońskiej palmy, które w ostatnich latach zyskały miano jednego z najzdrowszych produktów naturalnych. W jagodach acai odkryto bowiem ogromne zasoby antyoksydantów i wielu innych cennych substancji pozwalających m.in. opóźnić procesy starzenia organizmu.

Wielka popularność jagód acai rozpoczęła się dokładnie sześć lat temu, gdy w oglądanym przez miliony Amerykanów programie Oprah Winfrey pojawił się słynny lekarz i naukowiec, Nicholas Perricone. Gość opowiadał o znaczeniu produktów bogatych w antyoksydanty i przekonywał, że wśród nich czołowe miejsce zajmuje owoc z palmy rosnącej w amazońskiej dżungli. Niedługo później Oprah Winfrey opublikowała na swojej stronie internetowej listę naturalnych hitów żywieniowych. Otwierała ją jagoda acai. Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych rzucili się do zakupów i w ciągu kilku miesięcy wydali na produkty zawierające ten owoc ponad 100 milionów dolarów.

Od tego czasu ich sprzedaż systematycznie rośnie. Nie tylko w USA, ponieważ niezwykły owoc zyskuje coraz większą popularność na całym świecie, wśród osób poszukujących sposobu na utratę wagi, spowolnienie procesów starzenia czy zwiększenie odporności organizmu.

Rafał Natorski (raf/mtr), fitness.wp.pl

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/6
Zobacz w innych serwisach:
2014-03-01 09:34:41
~przepismamy

Polecam musli mojej Mamy: http://dobrakuchniamamy.blogs pot.com/2014/02/musli-domowe.html N ie odchudza ale smakuje wysmienicie :)

2014-02-28 13:57:16
~Franek

Ja jem od prawie 2 lat JAGODY GOJI i jak wcześniej (zanim zacząłem je jeść), często chorowałem, od czasu gdy jem goję, ani razu nie byłem chory. Nie bez powodu się mówi że to owoce długowieczności.

2014-02-28 12:49:16
~akai dermolosy

Kaska swieza uryna z rana dziala wieksze cuda.

2014-02-28 12:48:08
~koczkodany z afryki

Sama prawda,tylko prawda,gooownooo prawda,az wam jajka posiwiejo

2014-02-28 12:46:53
~autor

Ten artykul jest sponsorowany

2014-02-27 14:05:24
~PABLO

artykuł to kryptoreklama, spod której znikają komentarze, niekorzystne dla autorów tej bełkotliwej propagandy

2014-02-26 22:58:25
~Rafal

@kasia Jasne! kobieta i nie wie kiedy stracila te kilogramy... pewnie gdy stracilas pierwszy kg (bo nie jadlas nic przez 3 dni) to na FB pierwsze sweet focie ze chudniesz w oczach... LOL ale kryptoreklama

2014-02-26 15:45:33
~kasia

Polecam skorzystać z tych informacji zamieszczonych w tym artykule, zmienić swoje nawyki żywieniowe. Ja właśnie miałam z tym problem. Lubię mięso więc jadłam go prawie codziennie.Mało owoców, warzyw, ryb, dużo mięsa i tuczące przekąski spowodowały u mnie nadwagę.Nie mogłam znaleźć odpowiedniej diety. Próbowałam różnych sposobów. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres)Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie głodowałam.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.