wyszukanie zaawansowane

Galerie

Produkty dobre dla oczu

Produkty dobre dla oczu

marylooo - Fotolia.com

1/5

Krótkowzroczność dotyka obecnie wielu ludzi. Co drugi mieszkaniec Polski ma problemy ze wzrokiem, a ponad 10 mln z nas używa okularów. Tymczasem kondycję naszych oczu można poprawić stosując odpowiednią dietę.

Marchewka
Spożywanie owoców i warzyw bogatych w beta-karoten niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia. Dostarczony w diecie, w zależności od potrzeb organizmu, jest w wątrobie przekształcany w witaminę A. Ta natomiast pomaga walczyć z rakiem, spowalnia procesy starzenia skóry, odmładza i regeneruje skórę, wzmacnia system odpornościowy organizmu i… poprawia wzrok. Niedobory witaminy A mogą prowadzić do zespołu suchego oka, owrzodzenia i blizny rogówki, a nawet rozlanej martwicy rogówki.

Gdzie znajdziemy najwięcej beta-karotenu? Głównym jego źródłem jest marchew. Jej 100 gramów zawiera aż 15 mg beta-karotenu, który zwany jest także prowitaminą A.

Tekst: aba, fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/5
2016-03-31 09:16:25
~lucyna

Dieta dla oczu jest bardzo ważna, a w przypadku moich też ważne jest nawilżanie, bo cierpię na zespół suchego oka. Gdybym regularnie nie zakraplała sobie starazolinu niebieskiego z kwasem hialuronowym, to nie byłabym w stanie wysiedzieć w pracy przed komputerem.

2014-03-21 02:53:26
~marian

tak,zgadza sie. marchewka jest bd, na wszystko a szczegolnie na oczy-czy ktos widzial krolika w okularach?

2014-03-16 13:27:59
~autor

kaska i co z tego jak twoja kuupaaa jest czarna przepalona,masz problemy trawienne uklad wydalniczy jest zawalony smola kaalowaa organizm masz dobity.

2014-03-16 13:23:54
~mARTA

Marcheweczka jest dobra na wszystko http://www.ciam.pl/aktualn osci/aktualnosci-nasza-cudowna-marc hewka

2014-03-15 23:09:06
~magu

Spirulina. Jagody goji. Czarne jagody.

2014-03-13 15:14:10
~kasia

Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem. Nie mogła znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła mi coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres). Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te zbędne kg, wiem tylko, że nie głodowałam i jadłam ulubione potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.