wyszukanie zaawansowane

Galerie

Dobry film jak lekarstwo

Dobry film jak lekarstwo

Minerva Studio - Fotolia.com

1/5

Odpowiednio dobrany dramat lub komedia romantyczna mogą spowodować wzrost ciśnienia krwi, przyspieszone bicie serca, redukcję bólu i zintensyfikowane wydalanie adrenaliny czy endorfin. Nic dziwnego, że filmoterapia zyskuje coraz większą popularność. Wspomaga leczenie wielu schorzeń psychicznych, problemów seksualnych czy depresji. Jest nawet stosowana w procesie resocjalizacji.

Choć od premiery filmu „Uwierz w ducha” minęło już ponad ćwierć wieku, historia nadal cieszy się ogromną popularnością. Widzowie wciąż wzruszają się losami Sama (Patrick Swayze) i Molly (Demi Moore), szczęśliwej i kochającej się pary, którą spotyka tragedia – pewnego wieczoru zostają napadnięci i mężczyzna ginie. Będąc już duchem, Sam przekonuje się, że jego zabójstwo nie było przypadkowe, a ukochanej grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Za wszelką cenę usiłuje ostrzec żonę.

Dlaczego o tym piszemy? Zdaniem wielu psychologów „Uwierz w ducha” jest podręcznikowym przykładem filmu, który znakomicie wpływa na psychikę widza i może mieć dużą wartość terapeutyczną. Kiedy można stosować taką terapię i na co pomaga?

Tekst: Rafał Natorski, fitness.wp.pl

(Na podstawie artykułu Małgorzaty Sadowskiej „Filmy, które leczą”, który ukazał się w magazynie „Sens”)

REKOMENDACJA
1/5
Zobacz w innych serwisach:
2014-05-26 11:51:09
~jamaja

Chcesz zarabiać za to co robiłeś do tej pory za darmo? sprawdź sam! http://www.ermail.pl/klik/UHFeZWQM

2014-05-01 20:33:20
~Enmerkar

Szanowna autorko, proszę zacząć od sprawdzenia, czym różni się wydalanie od wydzielania. Potem stopniowo czytać dalej. Mniej więcej za 10 lat będzie Pani gotowa, żeby zacząć pisać jakieś proste teksty na temat zdrowia.

2014-05-01 18:21:20
~jamaha

Twoje dziecko a może partner-ka wraca późno do domu i nie chce ci powiedzieć gdzie był-a? koniec z tym! dzięki tej stronie namierzysz telefon i dowiesz się gdzie aktualnie przebywa osoba której szukasz! ===>>>> http://gg.gg/kiero

2014-04-25 15:35:09
~kasia

Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem.Nie mogłam znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg!. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres).Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.