wyszukanie zaawansowane

Galerie

7 powodów, aby jeść soczewicę

7 powodów, aby jeść soczewicę

chamillew - Fotolia.com

1/7

Smaczna, tania i wyjątkowo łatwa w przygotowaniu. Soczewica znana i ceniona była już ponad dziesięć tysięcy lat temu. Nie bez powodu, bo to jedna z najzdrowszych roślin mających bardzo pozytywny wpływ na nasz organizm. Przedstawiamy siedem powodów, by na stałe włączyć ją do swojej diety.

Dobra dla serca
Liczne badania wykazały, że spożywanie pokarmów bogatych w błonnik, takich jak soczewica, obniża ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Soczewica jest również bogata w magnez i kwas foliowy, które także mają wpływ na zdrowe serce. Magnez ułatwia przepływ krwi oraz rozprowadzanie składników odżywczych i tlenu w całym organizmie, a kwas foliowy obniża poziom homocysteiny, związku uszkadzającego ściany tętnic i podnoszącego ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia.

Prócz olbrzymich korzyści dla serca, magnez wpływa na pracę nerwów i mięśni oraz rozwój komórek. Poza tym łagodzi stres i zmniejsza niepokój.

Tekst: Agnieszka Majewska, fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/7
2014-05-14 19:56:15
~jacob

Nie musisz być gwiazdą, aby odmłodzić i poprawić swój wygląd. Nie musisz mieć milionów na koncie, aby uzyskać młodsze i piękniejsze ciało. Najważniejsze to zrobić pierwszy krok www.potegazdrowia.pl

2014-05-08 19:33:03
~janka

Jeżeli powrócimy do natury nasze ciało wyzdrowieje a w skutek tego zredukujemy tkankę tłuszczową i uformujemy sylwetkę, ja już od 5 lat nie mam problemów z nadwagą a miałam 24 kg nadbagażu, mało tego nie chodzę głodna i mam mnóstwo energii i, w dalszym ciągu jestem pod stałą opieką specjalisty, polecam ( klubdiety.pl/o-klubie )

2014-05-08 17:34:22
~Maria

Baba doucz się ja mam alergie i nietolerancje a jem soczewicę i straczkowe bo to samo zdrowie. Ale ty stara i głupia baba i nie masz pojęcia jak przygotować i ajk gotowac żeby wzdęcia nie było. Poza tym wszystko z umiarem w mniejszej ilości nie każdego dnia, menu powinno byc zróżnicowane. A nie zawsze kiełbasa, gluten itd.

2014-05-08 12:41:37
~!!!

Soczewica nie dla chorych na tarczycę.

2014-05-08 12:35:56
~baba

Głupie gadanie, że soczewica to cud dietetyczny! Gdyż zauważył autor rośliną strączkową i podobnie jak fasola jest rośliną wzdymającą (nie tylko bób i groch). I gadanie, że trochę mniej wzdyma to nie oznacza, że tego nie robi, a są ludzie którzy potraw zdymających w ogóle nie mogą jeść!

2014-05-06 11:21:48
~kasia

Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem. Nie mogła znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła mi coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres). Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te zbędne kg, wiem tylko, że nie głodowałam i jadłam ulubione potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

2014-05-02 07:20:38
~leen

DO CUKRZYKA Z 2014-05-01 18:36:44 Akurat w tym wypadku to ty jesteś nie douczony. Hipoglikemia nie jest tylko efektem cukrzycy. Ja mam hipoglikemię reaktywną, która może być wg mojego endokrynologa wstępem do cukrzycy (bo na szczęście jeszcze jej nie mam) jeśli nie ograniczę spożycia pokarmów z wysokim IG, także dla mnie soczewica może być zbawienna i jak wiele produktów z niskim IG może mi wyregulować gospodarkę insulinowo-glukozową i uda mi się ustrzec cukrzycy.

2014-05-02 03:42:12
~roll

W Polsce sprzedaje się soczewicę z Kanady. W Kanadzie nie ma obowiązku oznaczania żywności GMO. Także jest duże prawdopodobieństwo, że soczewica z Kanady jest GMO. Żywność organiczna jest dużo droższa.

2014-05-02 03:38:07
~roll

Uwaga na GMO

2014-05-02 00:44:09
~Hanan

wlasnie dzisiaj na kolacje zjadlam zielona soczewice z burgulem i naturalnym jogurtem i na dodatek salatka.... bardzo zdrowo i pozywnie. a wczoraj mialam zupe z czerwonej soczewicy z dodatkiem czerwonej cebuli i marchewki po Libansku. pychota i jaka zdrowa!

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.