wyszukanie zaawansowane

Galerie

Sposoby na komary i kleszcze

Sposoby na komary i kleszcze

123RF

1/6

Wraz z nadejściem wiosny kleszcze i komary coraz częściej atakują ludzi i zwierzęta. Jeśli planujesz spędzić weekend majowy na świeżym powietrzu dobrze jest mieć ze sobą środki odstraszające te insekty. Nie trzeba jednak wydawać na nie fortuny. Istnieje kilka naturalnych sposobów na zabezpieczenie się przed atakami komarów i kleszczy.

Co przyciąga komary?
W Polsce naliczono 47 gatunków komarów, ale atakują nas dwa z nich: komar brzęczący i widliszek. W skórę wbijają się jedynie samice. Częściej gryzą one mężczyzn, bo wolą osoby o większej posturze. Z tego samego powodu chętnie atakują kobiety w ciąży. Ale niektóre osoby częściej są ofiarami tych owadów, ponieważ wydzielają atrakcyjną dla nich woń.

Komary nie wiedzą, jak smakuje „słodka krew”, bo nie analizują jakości krwi swej ofiary. Przyciąga je przede wszystkim ciepło i dwutlenek węgla, w większych ilościach wydzielane przez ludzi o bardziej masywnej budowie ciała.

Dr LJ Zwiebel z Uniwersytetu Vanderbilt powiedział w rozmowie z "Wall Street Journal", że nie ma dowodów na to, że komary są przyciągane przez osoby z wysokim poziom cholesterolu we krwi oraz chorych na cukrzycę, którzy wydzielają więcej acetonu. Błędne jest też przekonanie, że owady te omijają ludzi zażywających większe ilości witaminy B. Nie odstrasza ich również zapach czosnku ani zażywanie niektórych leków.

Tagi: komarykleszcze
REKOMENDACJA
1/6
2017-05-31 19:50:34
~Martika

Nieprawda z ta witamina. Ja z synem zazywamy wit.b12 codziennie ze wzgledu na diete bezmiesna i nas komary i kleszcze omijaja, moj partner nie zazywa i zawsze cale robactwo skupia sie na nim

2016-05-06 15:43:13
~agata

rabka a ile kosztuje taki test? jak się w ogóle go wykonuje, pobrani krwi czy jak?

2016-04-07 08:32:48
~Rabka

Niem czy jest jakiś w 100% skuteczny sposób. Ja niby uważałam i tak znalazłam u siebie dwa a u psa po spacerze w lesie... nawet nie liczyłam. Coś strasznego. teraz zyję w strachu...ale znalazłam test infekcji odkleszczowych na Medgenetix i go zmawiam!Nie ma co na zdrowiu oszczędzać...

2014-06-26 21:53:22
~kaja

A czy jest wogóle skuteczna metoda na komara? Watpie zawsze co roku niemiłosiernie gryza a potem swedzi jak diabli. I wtedy jest problem, żeby znalesc cos działajacego i zarazem nie naszpikowanego chemia tylko jakimis naturalnymi składnikami.

2014-05-19 21:06:04
~jacob

Nie musisz być gwiazdą, aby odmłodzić i poprawić swój wygląd. Nie musisz mieć milionów na koncie, aby uzyskać młodsze i piękniejsze ciało. Najważniejsze to zrobić pierwszy krok www.potegazdrowia.pl

2014-05-07 23:28:50
~Turysta

Na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim na polu namiotowym miałem kiedyś koszmar z tamtejszymi komarami. Nic praktycznie nie pomagało. Dopiero ktoś mi poradził aby dobrze skropić się octem. Po tym tylko ja mogłem chodzić spokojnie na dworze (na polu). Po przetarciu octem pośladków mogłem też spokojnie odsłonić pewną część ciała, aby załatwić potrzebę - bez krzyków i przekleństw, przy zazdrości i podziwie innych turystów :)) Nie wiem tylko czy to działa na kleszcze.

2014-05-07 19:09:11
~nietoperz36

Jak chodziłem tydzień nawalony to kleszcza co się do mnie przyssał musiało ladnie suszyć.

2014-05-07 13:14:07
~samszum

Do Pana Marka. Czytanie ze zrozumieniem też jest objawem myślenia. Napisane jest że czosnek odstrasza kleszcze a nie komary:)

2014-05-05 20:05:22
~Marek

Na jakim poziomie są w większości na WP artykuły niech świadczy ten wyżej . Najpierw piszą że nie odstrasza komarów czosnek a następnie piszą że zjedzenie kilu ząbków czosnku je odstraszy . Takie idiotyzmy to tylko na WP . Szanujcie nas internautów i nie piszcie takich głupot . Nawet po zwróceniu wam uwagi nie usuneliście tego beznadziejnego "dzieła". Myślcie co piszecie .

2014-05-05 09:49:41
~olka

Do Pardus _ kleszcze nie widzą, kolory ubrań są totalnie bez znaczenia

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.