wyszukanie zaawansowane

Galerie

7 sposobów, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka

7 sposobów, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka

Fotolia.pl

1/7

Zdaniem naukowców tylko ok. 5 do 20 proc. wszystkich nowotworów ma podłoże genetyczne. Za pozostałe zachorowania odpowiadają m.in. styl życia, środowisko oraz wybory żywieniowe. Oto siedem wskazówek, jak obniżyć ryzyko zachorowania na raka.

Zbadaj poziom hormonów
Ludzki organizm produkuje ponad sto hormonów. Tych typowo kobiecych jest jedynie kilka, ale to one odpowiadają m.in. za to, że paniom rosną piersi, mają miesiączkę, zachodzą w ciążę i rodzą dzieci. Wahanie stężenia hormonów to również ważna informacja dotycząca ewentualnego zagrożenia nowotworami. Na przykład wysoki poziom żeńskich hormonów płciowych, estrogenów, może świadczyć o zwiększonym zagrożeniu nowotworami hormonozależnymi (rak piersi, rak trzonu macicy). Jądra mężczyzn również wytwarzają niewielkie ilości estrogenów. Ich niski poziom może świadczyć m.in. o guzach jąder.

Badanie poziomu hormonów (wykonuje się je na podstawie szczegółowych badań krwi), zwłaszcza w przypadku kobiet, dostarcza istotnej wiedzy na temat ewentualnego zagrożenia nowotworami i powinno być wykonywane regularnie. Jeśli wyniki wskazywać będą na nieprawidłowości, lekarz przepisze leki wyrównujące poziom hormonów lub zaleci np. hormonalną terapię zastępczą.

Tekst: Agnieszka Majewska, zdrowie.wp.pl

REKOMENDACJA
1/7
2014-11-01 09:11:54
~ emerytowany botanik

Twoje kwiaty będą wzrastać nawet w styczniu , to nie żart , nie mówiąc o pozytywnym działanie na twoje zdrowie. Poczytajcie o aktywatorze wody Aqua Lyros Atara Golden oczywiście w necie . Idealna na poprawę zdrowia i urody ,twoje ciało będzie jędrne i gładkie- mniej podatne na raka .Wiedza zmienia myślenie oraz nawyki. emerytowany botanik

2014-06-04 19:02:12
~Maciej

Żeby chronic sięprzed nowotworami to musimy sobie poradzić z wolnymi rodnikami.One są za wszystko odpowiedziaolne.

2014-06-04 19:00:21
~Dihydroquercetin

Ja ostatnio słyszałem o zupełnej nowości na polskim rynku.Bardzo znany produkt W rosji i przede wszystkim w USA.Mianowicie mówię o TAKSYFOLINIE.Jest to bardzo aktywna substancja czynna i wiele można o tym mówić .Polecam produkt o nazwie Taxivital.Poczytajcie sobie o tym temacie w necie albo na stronie producenta taxipharm.pl

2014-05-30 10:40:28
~kasia

Zdrowiej się odżywiać! Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem. Nie mogła znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła mi coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres). Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te zbędne kg, wiem tylko, że nie głodowałam i jadłam ulubione potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

2014-05-29 08:05:18
~jedzenie jak leczenie

warto się naturalnie wspomagać substancjami w które obfituje nasza codizenna żywnośc? Wiecie? Poczytajcie? http://jedzeniejaklecz enie.blogspot.com/2014/04/chochla-w -raka-wstep.html

2014-05-29 07:58:23
~CODEX ALIMENTARIUS

Amigdalina, B17 i wszystko w temacie

2014-05-29 06:33:47
~gość

Pierwszą rzeczą,która powoduje powstawanie nowotworów, jest pakowanie chemii do naszych produktów żywnościowych.Czytając zawartość w/w mamy całą tablicę Mendelejewa.

2014-05-28 21:04:22
~Rysia M.

W obecnych czasach by być zdrowym nalezy oczyszczać organizm z grzybów,pasożytów,toksyn,meta li ciężkich,robaków jakie zanieczyszczają nasz organizm i one są przyczyną powstawania coraz to większej ilości zachorowań na raki jak i inne choroby cywilizacyjne.Należy stosować tylko naturalne środki oczyszczające.Nie ma innej alternatywy.Kto wierzy w bajki propagandy medycznej i związanych z tym lekarzami(za odpowiednią kasę), nie wróży zdrowia.

2014-05-28 20:43:37
~młoda

A to czym jesteśmy karmieni to samo zdrowie tak ? Prawie cała tablica Mendelejewa , pomidory hodowane w pampersach i niby przeciwdziałają nowotworowo jak ? skoro one nawet słońca i dobrej żyznej gleby na naturalnym nawozie nie widziało.

2014-05-28 19:54:12
~jamm

a syf którym jesteśmy opryskiwani przez samoloty to niby na zdrowie?temat tabu ?konserwanty w jedzeniu itd. to nie ma wpływu za zachorowanie ? zacznijcie od tego !!

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.