wyszukanie zaawansowane

Galerie

8 zasad dobrego metabolizmu

8 zasad dobrego metabolizmu

123RF

1/8

Choć tempo przemiany materii po 20. roku życia spada o kilka procent co 10 lat, to aktywności, które podejmujemy każdego dnia, mają wpływ na nasz metabolizm. By organizm pracował bez zarzutu, trzeba przestrzegać kilku prostych zasad.

Wysypiaj się i nie zarywaj nocy
Osoby zarywające noce, przesypiające tylko 5-6 godzin, są zagrożone nadwagą – dowodzą badania. Szwedzcy naukowcy alarmują, że niedostateczna ilość snu może prowadzić do zaburzeń przemiany materii i oszczędzania energii przez organizm, a stąd prosta droga do nadwagi. Europejska Rada Informacji o Żywności (EUFIC) powołuje się na informacje, z których wynika, że u osób, w przypadku których doszło do zaburzeń właściwego rytmu snu, mogą pojawić się zakłócenia w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, co z kolei pociąga za sobą możliwość wystąpienia określonych następstw metabolicznych. Z badań wiemy, że brak snu jest związany ze zwiększeniem ryzyka wystąpienia cukrzycy i otyłości.
Rozwiązanie? Zadbaj o to, by każdej nocy spać (bez przerw) minimum 7-9 godzin.

Ewa Podsiadły - Natorska/ep/zdrowie.wp.pl

REKOMENDACJA
1/8
2015-01-01 20:37:56
~kevin

Moim jedyną sprawdzoną metodą na odchudzanie są tabletki Foreverslim.Żadna dieta ani inne metody nie sprawdziły się tak dobrze jak te tabletki.Polecam je wszystkim osobą które albo sie odchudzają albo maja dopiero taki zamiar.

2014-06-29 13:34:53
~Krystyna

na trawienie używam octu jabłkowego ojca mateusza. udało się oczyścić jelita, a także zgubić kilka kilo. jestem bardzo zadowolona.

2014-06-23 20:48:04
~renia

wspomaga metabolizm rowniez sok z aloesu z oleofarm, dlatego ja pije codziennie, bo chce zrzucic kilka kilogramow

2014-06-18 09:43:20
~Nocna Zmiana

Zbiór komunałów które dla typowego mieszczucha pracującego również w nocy wymagają do realizacji heroicznego charakteru.

2014-06-17 18:01:09
~zosia

podstawa to nasza postawa, następnie musimy znaleźć produkty zdrowego odżywiania które przyczynią się do redukcji tkanki tłuszczowej ( klubdiety.pl ) zyskamy na zdrowiu, po za tym musimy kontrolować kalorie, no i być aktywnym, ponieważ niestety marginalną częścią społeczeństwa stał się brak aktywności fizycznej, chcieć to móc…..

2014-06-17 11:15:42
~kasia

Zdrowiej się odżywiać! Ja od dłuższego czasu miałam z tym poważny problem. Nie mogłam zasnąć a jak wstawałam to od razu byłam zmęczona. Okazało się, że dużo zależy od odżywiania. Znajoma poleciła mi odpowiednie, zdrowe i naturalnie:) smaczne posiłki (idealnafigura.com/gberes) dzięki których teraz wyglądam lepiej świetnie się teraz czuje a co najważniejsze nie mam już problemu ze snem. Polecam

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.