wyszukanie zaawansowane

Galerie

10 najlepszych składników zielonych koktajli

10 najlepszych składników zielonych koktajli

123RF

1/10

Oczyszczają organizm, pomagają schudnąć, błyskawicznie dostarczają energii. Ich bazą są najczęściej zielone warzywa: szpinak, jarmuż, kapusta, sałata, liście buraka, pietruszka. Zielone koktajle powinny być jednak nie tylko zdrowe, ale także smaczne. Oto dziesięć składników pełnych witamin i minerałów, które idealnie nadają się do tego typu napojów.

Cukinia
Choć ma zielony kolor i idealnie pasuje do koktajli w tym kolorze, niewiele osób wykorzystuje ją do tego celu. Niesłusznie. Cukinia ma delikatny smak, dzięki czemu nie zdominuje napoju, na pewno natomiast uczyni go zdrowszym. Jest dobrym źródłem witaminy C, zawiera również witaminy A, K, B1, B3 i beta karoten oraz minerały: potas, żelazo i magnez. Jest lekkostrawna, mogą ją więc spożywać nawet osoby mające problemy z układem trawiennym. Nie kumuluje w sobie metali ciężkich, posiada właściwości odkwaszające organizm i jest jednym z pierwszych warzyw, jakie lekarze zalecają dawać dzieciom. Mogą ją spożywać już nawet półroczne maluchy. Cukinia jest też jednym z największych przyjaciół osób dbających o figurę. W dużej części składa się z wody, a 100 gram tego warzywa zawiera tylko 16 kcal.

Tekst: Agnieszka Majewska/ep/zdrowie.wp.pl

REKOMENDACJA
1/10
Zobacz w innych serwisach:
2014-06-23 22:34:42
~Madeoo

Nie jedzenie mięsa i dbanie o dietę to najlepsza rzecz jaką możecie zafundować swojemu organizmowi.

2014-06-21 11:13:41
~kasia

Polecam zmienić swoje nawyki żywieniowe. Ja właśnie miałam z tym problem. Lubię mięso więc jadłam go prawie codziennie.Mało owoców,warzyw, ryb, dużo mięsa i tuczące przekąski spowodowały u mnie nadwagę.Nie mogłam znaleźć odpowiedniej diety. Próbowałam różnych sposobów. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/be res)Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie głodowałam

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.