wyszukanie zaawansowane

Galerie

10 naturalnych sposobów na obniżenie ciśnienia

10 naturalnych sposobów na obniżenie ciśnienia

123RF

1/10

Średnio co trzeci Polak ma zbyt wysokie ciśnienie. Około połowa z nich nie zdaje sobie z tego sprawy. Tymczasem nieleczone nadciśnienie tętnicze to prosta droga do zawału, wylewu, udaru mózgu i wielu innych chorób. U osób dorosłych za prawidłowe uważa się ciśnienie 120/80 mm/Hg. Jeśli ta wartość jest wyższa i wynosi 140/90 lub więcej, mamy do czynienia z nadciśnieniem. Przedstawiamy 10 naturalnych sposobów, na jego obniżenie.

Mniej sodu, więcej potasu
Lekarze twierdzą, że związek soli, która zawiera sód i wysokiego ciśnienia tętniczego jest tak duży, jak palenia papierosów i nowotworów oraz chorób serca. Sól wiąże wodę w organizmie powodując tym samym wzrost gęstości i ciśnienia krwi w tętnicach. Warto pamiętać, że większość soli, jaką spożywamy, nie jest tą, którą sami dodajemy do jedzenia. Problemem jest nadmiar sodu, który znajduje się w takich produktach jak pieczywo, wędliny, żółte sery, przetwory warzywne, słone przekąski, sosy, płatki śniadaniowe. Według Światowej Organizacji Zdrowia ilość soli w diecie nie powinna przekraczać 5 gram na dobę. Tyle ma jedna płaska łyżeczka. Tymczasem w Polsce spożycie soli jest nawet 2-3 razy wyższe.

Osoby z nadciśnieniem, oprócz ograniczenia spożycia sodu, powinny także zadbać o większą ilość potasu w diecie. Pierwiastek ten reguluje gospodarkę wodną oraz kontroluje ciśnienie krwi i pracę nerek. Badania prowadzone na Queen’s Medical Center w Honolulu dowiodły, że wystarczy każdego dnia przez dwa miesiące zjadać dwa bogate w potas banany, by obniżyć ciśnienie o ok. 10 proc. Oprócz bananów najlepsze źródła potasu to pomidory, suszone morele i figi, awokado, ziemniaki, kiwi czy grejpfruty.

Agnieszka Majewska (am/mtr), kobieta.wp.pl

REKOMENDACJA
1/10
2016-08-22 15:37:25
~Edyta

myślę, że jak najbardziej takie sposoby mogą się sprawdzać ale tylko jako wsparcie leczenia farmakologicznego, ja bez leków nie byłabym w stanie zbić ciśnienia wysokiego więc dla mnie podstawa to dobrze dobrane leki i aparat który pozwala mi monitorować bieżące zmiany, aparat mam z apteki, pani mi doradziła diagnosis i rzeczywiście bardzo dobrze się spisuje

2014-08-16 09:00:15
~Karolina

Przypadkowo wyczytałem w necie o aktywatorze wody Aqua Lyros Atara Golden . To profilaktyka na nowotwory i wszelkie inne choroby krążeniowe – ciśnienie a szczególnie prostata , ponoć cukier też spada . szukaj i czytaj a zadbasz o własne zdrowie jak masz ochotę i czas :) Kto czyta i pyta nie błądzi !

2014-06-29 13:33:49
~Basia33

na nadciśnienie brałam leki, ale po wypiciu trzech butelek octu jabłkowego ojca mateusza udało mi się zmniejszyć ciśnienie i mogłam zrezygnowac z leków. jest bardzo zadowolona.

2014-06-24 16:38:23
~ania

to ja zapraszam do siebie na wyrób domowych serów, cydru, win, przepisy i porady na http://winoiser.com/blog-wino-i-ser /

2014-06-23 22:56:21
~Sowa

Z całego tekstu można wywnioskować tylko jedno Nie jedz, nie pij, a połóż się i umrzyj

2014-06-23 12:39:53
~kasia

Zdrowe odżywianie! Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem. Nie mogła znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła mi coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres). Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te zbędne kg, wiem tylko, że nie głodowałam i jadłam ulubione potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.