wyszukanie zaawansowane

Galerie

Produkty zawierające więcej potasu niż banany

Produkty zawierające więcej potasu niż banany

123RF

1/5

Niedobory potasu dają się nam we znaki zwłaszcza latem, gdy jesteśmy bardziej aktywni niż w innych porach roku i musimy się zmagać z upałami. Wynika to z faktu, że pierwiastek ten jest odpowiedzialny za prawidłową pracę mięśni (zatem niedobór sygnalizowany jest nieprzyjemnymi skurczami oraz osłabieniem). Jego najważniejsza funkcja to regulowanie gospodarki wodnej, kontrola ciśnienia krwi i pracy nerek. Jeśli w gorące dni puchną ci nogi lub ręce, prawdopodobnie w twojej diecie brakuje potasu. Dorosła osoba powinna go spożywać ok. 2-3 tys. mg dziennie.

Dla osób, które nie przepadają za bananami, i które dbają o smukłą sylwetkę, przedstawiamy inne produkty, które zawierają duże dawki potasu.

Bataty
Jeden, średniej wielkości batat ma w sobie aż 542 mg potasu. Słodkie ziemniaki ponadto są cennym źródłem witaminy C i przeciwutleniaczy. Pieczone w odrobinie oliwy lub gotowane będą ciekawym zamiennikiem zwykłych kartofli.

(mtr), fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/5
2014-08-16 08:47:18
~Jordan

Nie wiem ale kiedyś wyczytałem na forach w internecie o niemieckim urządzeniu Aqua Lyros Atara , które komasuje pięciokrotnie orgon i potas z wody znajdującej się w rurach wodnych w naszym domu - mieszkaniu .Co ciekawe jak pamiętam urządzenie działa bez chemii i prądu.Temat dla ciekawych google.

2014-07-10 18:57:41
~Justyna z Zamościa

lubię puszczać bąki po fasoli

2014-07-10 12:22:45
~sa

taaaa, a co to jest ten jogurt? która fabryka produkuje najlepszy? Nie ma zamienników naturalnych jogurtu? podpowiedzi szukam. to co sklepy oferuja ma dla mnie nieprzyjemny "aromat"

2014-07-10 11:50:45
~Polak

A zimnioki???

2014-07-10 10:52:49
~KASIA

Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem. Nie mogła znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła mi coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres). Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te zbędne kg, wiem tylko, że nie głodowałam i jadłam ulubione potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.