wyszukanie zaawansowane

Galerie

Produkty, które pomagają przytyć

Produkty, które pomagają przytyć

123RF

1/8

Zdrowie kojarzy się zazwyczaj z utratą wagi i ograniczeniem liczby spożywanych kalorii. Są jednak sytuacje, kiedy wymagane jest działanie odwrotne. Częstym błędem podczas próby zwiększenia masy ciała jest jedzenie niezdrowych i wysokokalorycznych dań pozbawionych wartości odżywczych. Skutkuje to pogorszeniem kondycji i zwiększeniem tkanki tłuszczowej, a nie mięśniowej. Są jednak produkty, które pomagają przytyć w sposób zdrowy i rozsądny.

Jajka
Średnie jajko zawiera 70 kalorii, 5 g tłuszczu, 6 g białka i niemal nie ma węglowodanów. Biorąc pod uwagę, że białko to świetny budulec mięśni, a tłuszcze są dobrym źródłem energii oraz zwiększają poziom testosteronu, który z kolei jest niezbędny dla zwiększenia masy mięśniowej i wytrzymałości mięśni, jajka są szczególnie popularne wśród kulturystów.

Przez lata udało im się zdobyć bardzo złą reputację. Głównie ze względu na zawartość cholesterolu, który uważa się za czynnik ryzyka związany z chorobami serca i chorobami cywilizacyjnymi. Jednak ostatnie zalecenia dietetyków i lekarzy, ze względu na mnóstwo wartości odżywczych zawartych w jajach, są mniej restrykcyjne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) dopuszcza spożywanie do 10 jajek tygodniowo, włączając w to te użyte do wyrobu ciast, makaronów, pieczywa. Oczywiście zalecenia te dotyczą osób zdrowych i odnoszą się głównie do żółtek, ponieważ białka można spożywać bez ograniczeń. Jednak to w żółtku zawarta jest m.in. cholina, która zmniejsza ilość gromadzącego się w sercu tłuszczu i pozytywnie wpływa na pracę mózgu.

Agnieszka Majewska (am/mtr), fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/8
2014-07-13 16:04:04
~tss123

Jedz kolagen, a nie albuminę (białe białko jaj) - http://www.stachurska.eu/?p=14752 .

2014-07-11 12:17:53
~ala

Organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych każdego dnia. Ja znalazłam świetne rozwiązanie, nie muszę zastanawiać się co mam jeść, jem bardzo pożywne śniadanie a co najważniejsze jest to dla każdego. Polecam zdrowe, smaczne odżywianie, (zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafiugura.com/gberes) dające witaminy i energię

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.