wyszukanie zaawansowane

Galerie

8 źródeł białka dla osób, które nie jedzą mięsa

8 źródeł białka dla osób, które nie jedzą mięsa

123RF

1/8

Dieta zdrowego człowieka w ok. 15-20 procentach powinna składać się z białek. Stanowią one niezwykle ważny budulec wszystkich komórek i narządów. Regulują przemianę materii, odpowiadają za prawidłowy wzrost, regenerują uszkodzone tkanki, wzmacniają odporność, biorą udział w odtruwaniu organizmu. Niedobór białka jest bardzo szkodliwy. Skutkuje ustaniem pracy najważniejszych narządów, rozwojem infekcji i alergii. Cennym źródłem białka jest mięso, jednak dla osób, które go nie lubią lub nie spożywają z innych powodów, mamy dobrą wiadomość. Istnieje wiele innych produktów będących dobrym źródłem białka.

Jajka
Po nagonce, jaką przeszły w latach 70-tych, jajka znów wróciły do łask. I całe szczęście, bo są świetnym źródłem pełnowartościowego białka. Zawierają zestaw wszystkich niezbędnych dla organizmu aminokwasów, w tym także egzogennych, czyli tych, których nie potrafi on samodzielnie wytworzyć.

Jedno jajko dostarcza ok. 6 gram białka. Zawarte jest ono nie tylko w białku jaja, ale także w żółtku. Co prawda osoby mające problem ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu powinny uważać i nie spożywać ich zbyt dużo (chodzi szczególnie o żółtka), ale warto wiedzieć, że żółta część jajka, oprócz cholesterolu, zawiera także lecytynę, która zapobiega jego odkładaniu się w naczyniach krwionośnych.

Jajka ze względu na fakt, że są bardzo dobrym źródłem energii warto jeść rano. Szereg badań wskazuje nawet na to, że osoby, które regularnie spożywają je na śniadanie, zachowują szczupłą sylwetkę, ponieważ dłużej nie chce im się jeść.

REKOMENDACJA
1/8
Zobacz w innych serwisach:
2015-01-25 20:30:40
~dr

NOWOŚĆ !!!! dr . Tu zadbaj o swoje zdrowie, naprawdę warto http://prezentacja.s7team.co m/p,PQU98254367.html

2015-01-25 20:29:46
~dr

NOWOŚĆ !!!! dr . Tu zadbaj o swoje zdrowie, naprawdę warto, NOWOŚĆ http://prezentacja.s7team .com/p,PQU98254367.html

2014-08-07 18:13:20
~Majkii

Zdrowe odżywianie nie jest łatwym zadaniem, szczególnie dla osób, które borykają się z alergiami. Ja mam nietolerancję pokarmową na kilka składników, w tym jajka, więc to źródło białka odpada w przedbiegach. Dobrze, że zrobiłem test w Revitum. Unikam niedobrych dla siebie produktów, stosuję zapisane suplementy diety i czuję się doskonale.

2014-07-28 13:20:58
~kasia

Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem.Nie mogłam znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg!. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła coś rewelacyjnego!(idealnafigura.COM/GB ERES).Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

2014-07-28 11:27:40
~kobieta

Świetnym źródłem białka jest amarantus ;) http://wenus-lifestyle.pl/201 3/09/zrodlo-zdrowia-i-mlodosci/

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.