wyszukanie zaawansowane

Galerie

Jak lepiej chronić się przed rakiem skóry?

Jak lepiej chronić się przed rakiem skóry?

123RF

1/5

Lato w pełni, ale zagrożenie czyha. Nie powinniśmy tracić czujności. Czerniak coraz częściej dotyka młodych osób. Nowotwór wykryty we wczesnym stadium choroby jest uleczalny. Co możesz zrobić, aby uniknąć raka skóry? Kiedy zachować szczególną ostrożność?

Każdy powinien przynajmniej raz w roku zgłosić się do specjalisty w celu dokładnego obejrzenia znamion. Badanie dermatoskopowe umożliwia obserwację i ocenę struktur barwnikowych na poziomie skóry. Pozwala określić, czy zmiana barwnikowa jest łagodna, podejrzana czy złośliwa. W przypadku niebezpiecznych dla zdrowia i życia znamion istnieje możliwość zakwalifikowania ich do usunięcia.

Jak w przyszłości uniknąć przykrych konsekwencji? Specjaliści alarmują, że działanie prewencyjne dotyczące ochrony skóry oraz badanie znamion, to najskuteczniejsze metody zredukowania ryzyka zachorowania na raka skóry. Raport Amerykańskiego Instytutu Badań nad Rakiem wykazał, że przed nowotworem może uchronić nas także odpowiednia dieta bogata w przeciwutleniacze. Pamiętajmy, że tylko świadomość zagrożenia i rozwaga mogą pomóc zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznych zmian skórnych.

REKOMENDACJA
1/5
2014-08-16 08:34:37
~Hania

Japończycy wymyślili aluminiową parasolkę od promieniowania słonecznego nad głową ,a Niemcy z Aqua Lyros Atara aktywator wody zamontowany w domu. Po wypiciu woda wzmacnia kilka krotnie biopole ludzkie/ foto Kirianowskie/ i człowiek jest odporny na przypadkowe wybuch słonecznej plazmy. Ma też działanie ochronne w onkologii i nie tylko . Czytajcie wiedza nie boli a czasami ratuje życie. Osobiście myślę , że słoneczna plazma to nic wobec choroby nowotworowej. Hanna

2014-07-25 16:43:40
~Don

Ten artykuł to bzdura i powielanie mitów. Najważniejsze przy opalaniu to nie przesadzać i zachować zdrowy rozsądek. Człowiek jako gatunek pochodzi z Afryki a tam raczej słońca nie brakuje. Dużo warzyw i owoców - a rak nie będzie groźny

2014-07-25 11:24:37
~basia

Nie opalać się za dużo na słońcu, opalanie także postarza. Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

2014-07-25 08:02:29
~cytryn

na skutek promieniowania słonecznego powstają wolne rodniki, które mogą rozwijać nie tylko raka ale inne choroby, o profilaktyce można przeczytać na http://www.dihydroquercetin.pl/2014 /04/dihydroquercetin-srodek-profila ktyczny/

2014-07-25 07:52:14
~Rob

Nie rozumiem, jak można bezczynnie leżeć plackiem na słońcu. Raz, że nudno, dwa - wcale to takie bezpieczne nie jest.

2014-07-25 06:21:06
~ted

co tak naprawdę powoduje raka skóry? Odpowiedź na http://profilaktykazdrowotna.pl/?p= 336

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.