wyszukanie zaawansowane

Galerie

7 najczęstszych przyczyn braku energii

7 najczęstszych przyczyn braku energii

123RF

1/7

Przyczyn zmęczenia, wyczerpania i apatii może być wiele. Nie zawsze winę za ten stan rzeczy ponosi brak snu, choć i on znalazł się na liście najczęstszych przyczyn przedłużającego się braku energii. Co jeszcze może być jego powodem?

Odwodnienie
Jedna z ulubionych rad Brytyjczyków brzmi: wypij szklankę wody. To magiczne zdanie można usłyszeć jako antidotum na każdą niemal dolegliwość. Masz zły humor? Wypij szklankę wody. Boli cię głowa? Wypij szklankę wody. Jesteś zmęczony? Wiadomo... Wbrew pozorom jest w tym dużo racji. Naukowcy i lekarze twierdzą, że już bardzo niewielkie odwodnienie organizmu, nawet na poziomie 1,5 proc., powoduje, że wszystkie procesy życiowe ulegają spowolnieniu, a najbardziej widocznym tego efektem jest zmęczenie, rozdrażnienie, brak energii i ból głowy.

A więc, powtarzając za Brytyjczykami: brak ci energii? Wypij szklankę wody! Zrób to nawet wtedy, kiedy nie chce ci się pić. A na dłuższą metę zadbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu. Niezbędna ilość dostarczanych organizmowi płynów zależy m.in. od wagi, aktywności fizycznej, a nawet pogody. Przyjmuje się jednak, że średnio z wypijanych napojów pochodzić powinno ok. 1,5-2 litrów płynów dziennie. Najzdrowsza jest woda i niesłodzone herbaty ziołowe.

Agnieszka Majewska (am/mtr), fitness. wp.pl

REKOMENDACJA
1/7
Zobacz w innych serwisach:
2015-10-03 19:40:33
~majka

tak jak tu już ktoś napisał to mogą być bardzo różne przyczyny, a w kwestii anemii - to nie tylko brak żelaza, często i witamin z grupy krwiotwórczych, w większości przypadków to jednak suplementacja może pomóc polecam lekturę sklepzsuplementami.com.pl/ospalosc- zmeczenie-brak-energii-jakie-suplem enty-mi-pomoga/

2015-08-31 18:55:41
~Kinga

Nie zawsze nasz brak energii to zmęczenie - u mnie był to niski poziom żelaza. Lekarz przepisał mi oczywiście odpowiednią dawkę ale dodatkowo wspomagałam się suplementem gold żeń szeń complex, który pobudzał mnie do działania i dawał energię do życia ;)

2015-01-25 20:43:31
~dr

NOWOŚĆ !!!! dr . Tu zadbaj o swoje zdrowie, naprawdę warto, link: http://prezentacja.s7team.co m/p,PQU98254367.html

2014-08-16 08:32:09
~David

Witam Oboje z żoną jesteśmy w średnim wieku , pomimo wielu kłopotów mamy wspaniały udany związek .Bóle migrenowe w okresie menopauzy żony ustąpiły całkowicie , jej zmysłowość, sprawność umysłowa oraz fizyczna przeszła moje najśmielsze oczekiwania . Aktywator wodyAqua Lyros Atara Golden to ZDROWIE i Uroda .Czytaj w necie wiedza zmienia nawyki i myślenie.

2014-07-28 13:17:02
~ala

Organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych każdego dnia. Ja znalazłam świetne rozwiązanie, nie muszę zastanawiać się co mam jeść, jem bardzo pożywne śniadanie a co najważniejsze jest to dla każdego. Polecam zdrowe, smaczne odżywianie, (zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes) dające witaminy i energię

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.