wyszukanie zaawansowane

Galerie

7 sposobów na opuchnięte oczy

7 sposobów na opuchnięte oczy

123RF

1/7

Są jednym z najczęstszych codziennych problemów kosmetycznych. Przyczyną opuchniętych oczu może być płacz, duży wysiłek fizyczny, genetyka, zapalenie skóry, zmiany hormonalne w organizmie, zatoki, kac, zła dieta, brak snu, reakcja alergiczna, a nawet zmiana pogody. Podpuchnięte oczy powodują, że wygląda się na osobę wyjątkowo zmęczoną i chorą. Na szczęście jest kilka skutecznych sposobów, by szybko się ich pozbyć.

Torebki herbaty
Możesz użyć herbaty czarnej, zielonej lub ziołowej. Wszystkie zadziałają równie skutecznie na opuchniętą i podrażnioną skórę pod oczami. Herbaty z kofeiną pomagają zwęzić naczynia krwionośne i likwidują obrzęk, a herbatki ziołowe, szczególnie rumiankowa, zawierają substancje zmniejszające podrażnienia, dzięki czemu łagodzą zaczerwienienia i stany zapalne.

Torebki z herbatą umieść na 3 do 5 minut w ciepłej wodzie, a następnie wyjmij i ostudź. Jeśli brak ci na to czasu, równie dobrze możesz użyć do tego zimnej wody. Następnie połóż się, a namoczone torebki przyłóż do zamkniętych powiek. W przypadku użycia zimnej wody, gdy herbaciany kompres osiągnie pokojową temperaturę, można ponownie zanurzyć go w wodzie i znów przyłożyć do zamkniętej powieki. Trzeba jednak pilnować, by taki okład nie trwał w sumie dłużej niż pół godziny.

REKOMENDACJA
1/7
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
7 sposobów na opuchnięte oczy
2014-07-31 16:34:04
~ewa

Masz nadwagę? Nie możesz schudnąć? zaczniesz głodówkę ? Brak Ci motywacji? Ten problem mają wszyscy! Ale już nie ja. Pozbyłam się nadwagi raz na zawsze-12kg w 4 miesiący. Bez głodowania, bez cellulitu i energią na cały dzień. Jak ? Wejdź i się dowiedz (idealnafigura.com/gberes). Zadbaj o swoje zdrowie już dziś.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.