wyszukanie zaawansowane

Galerie

Co zwiastuje zwykła chrypka?

Co zwiastuje zwykła chrypka?

123RF

1/8

Dlaczego nasz głos staje się czasami cichy i chrapliwy? Chrypka może być konsekwencją nadmiernej eksploatacji gardła czy palenia papierosów, ale także objawem wielu chorób. Powoli nasilająca się i długotrwała jest bardziej niepokojąca niż pojawiająca się nagle. Sygnałem alarmowym powinny stać się także kłopoty z oddychaniem czy uczucie obrzęku gardła.

Zapalenie krtani
Jedna z najpowszechniejszych przyczyn problemów z głosem. Zapalenie jest zwykle spowodowane infekcją wirusową, ale może być także wynikiem ataku bakterii czy alergii. Chrypka pojawia się wówczas nagle, zazwyczaj po chorobie gardła lub przeziębieniu. Rzadko towarzyszy jej ból, częściej kaszel, a w skrajnych przypadkach schorzenie może utrudniać nawet przepływ powietrza. Starajmy się wtedy jak najmniej mówić, a głos powinien wrócić w ciągu tygodnia. W złagodzeniu objawów pomagają inhalacje, warto także stosować środki przeciwkaszlowe, pić dużo płynów i dbać o utrzymywanie odpowiedniej wilgotności pomieszczenia. Jeśli choroba ma podłoże bakteryjne wskazane jest niekiedy przyjmowanie antybiotyku.

Tekst: Rafał Natorski/ep/zdrowie.wp.pl

REKOMENDACJA
1/8
2014-08-16 08:28:23
~Zbyszek

Nie tylko brak higieny w życiu codziennym ale też to co spożywamy z bakteriami i pijemy w wodzie . Sprawdzony sposób na bakterie w wodzie to aktywator wody Aqua Lyros z Atara Golden .Wykorzystuje napięcie powierzchniowe wody do szybkiego i skutecznego rozerwania bakterii na strzępy . Zasada działania różnicy ciśnień prosta jak konstrukcja chłopskiego cepa . Dla ciekawych temat w necie . Zbyszek z Krakowa

2014-08-02 22:51:30
~dupex

kur** wszędzie chorobami straszą najlepiej niech to będzie rak all inclusive

2014-08-02 10:42:46
~ala

Odporność zwiększymy zdrowo się odżywiając. Jeść więcej owoców, warzyw, białka. A nie świństwa, przez które organizm jest słaby i podatny na infekcje. Polecam zdrowe, smaczne odżywianie , dające energie a co najważniejsze białko i witaminy, które są niezbędne do funkcjonowania organizmu zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.