wyszukanie zaawansowane

Galerie

Arcydzięgiel lepszy niż żeń-szeń

Arcydzięgiel lepszy niż żeń-szeń

123RF

1/6

Niewiele roślin na świecie wykazuje tak cenne właściwości jak arcydzięgiel. Rośnie w różnych zakątkach naszej planety, ale kobiety powinny szczególnie zainteresować się jego chińską odmianą, której działanie bywa porównywane do żeń-szenia. Jest nie tylko afrodyzjakiem. Reguluje poziom hormonów i cykl miesiączkowy oraz pomaga w dolegliwościach okresu menopauzy.

W medycynie azjatyckiej arcydzięgiel chiński wykorzystywany jest od ponad tysiąca lat. Nieprzypadkowo jego tamtejsza nazwa - dong qui oznacza w wolnym tłumaczeniu „powrót do zdrowia”.

Najbardziej wartościową częścią tej rośliny jest korzeń, prawdziwa skarbnica cennych substancji, m.in. witaminy E, która wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, przeciwdziała starzeniu się organizmu oraz bezpłodności.

Tekst: Rafał Natorski/(RN)/(kg), zdrowie.wp.pl

REKOMENDACJA
1/6
2014-08-24 15:54:45
~jeanettedrayer

Zioła i tradycyjne leki z babcinej apteki są najtańsze i najskuteczniejsze. Polecam wszystkim proste receptury pomagające zachować zdrowie i dbać o urodę - można je znaleźć między innymi na blogu Magia Natury - Zdrowie, Uroda, Duchowość. Pozdrawiam!

2014-08-07 22:29:15
~bob

jak masz oziebłà z drewna żonę to nic nie pomoże

2014-08-07 19:31:05
~Marian

jakpowiekszycpenisa24.pl dla lepszego współżycia.

2014-08-07 18:24:45
~dorosły

jak zwykle kit; płodność zależy od ilości i jakości plemników produkowanych przez mężczyznę oraz ich szczęścia na zapłodnienie komórki jajowej kobiety

2014-08-06 10:52:24
~kasia

Odżywiam się zdrowo, jem owoce i warzywa, spożywam posiłki regularnie, nie stresuję się za bardzo. To i wiele innych wpływa, że dobrze wyglądam jak na swój wiek. Nie mam nadwagi, co w tych czasach coraz więcej z nas zmaga się z tym problemem. Ale nie ja. Polecam świetną metodę(idealnafigura.com/gberes), dzięki której teraz wyglądam lepiej, młodziej a co najważniejsze świetnie się czuję.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.