wyszukanie zaawansowane

Galerie

8 objawów przewlekłego odwodnienia

8 objawów przewlekłego odwodnienia

123RF

1/8

Nasze ciało w ponad 60 procentach składa się z wody. Już kiedy tracimy zaledwie dwa do trzech jej procent, pojawiają się objawy przewlekłego odwodnienia. A wbrew pozorom wcale o to nietrudno. Przeciętnie aktywny dorosły człowiek każdego dnia traci ok. 10 szklanek wody tylko poprzez oddychanie, pocenie się, oddawanie moczu i eliminację toksyn z organizmu. Szacuje się, że nawet połowa mieszkańców dobrze rozwiniętych krajów może cierpieć na przewlekłe odwodnienie w ogóle nie zdając sobie z tego sprawy. Oto jego najczęstsze objawy.

Zmęczenie
Mózg, oprócz mięśni, zawiera najwięcej, bo aż ok. 75 proc. wody i w związku z tym jako pierwszy reaguje na jej niedobór. Stąd uczucie ciągłego zmęczenia i utraty energii wcale nie musi być wynikiem braku snu lub dużej aktywności fizycznej. To jeden z pierwszych objawów odwodnienia. Pojawia się, gdy ciało traci wodę już na poziomie jednego - dwóch procent. Dzieje się tak, ponieważ woda jest najważniejszym źródłem energii w organizmie. To ona odpowiada m.in. za dostarczanie tlenu do poszczególnych komórek. Gdy jest jej zbyt mało, praca mózgu, mięśni i funkcje nerwowe stają się wolniejsze, organizm pracuje mniej wydajnie, a my odczuwamy zmęczenie.

REKOMENDACJA
1/8
Zobacz w innych serwisach:
2017-08-29 15:47:31
~Gama

Trenuje na siłowni trzy razy w tygodniu, po zajęciach zawsze piję Jonolit, elektrolity nawadniające, któreuzupełnia niedobór wody i soli mineralnych oraz magnez w celu uniknięcia nieprzyjemnych skurczy nóg, szczególnie łydek.

2016-07-29 18:51:00
~Justysia

A ja nie sobie apteczki wakacyjnej bez mojego jonolitu tutti frutti :D Zabieram go na każdy wyjazd zarówno ten bliższy jak i dalszy.

2015-07-04 19:03:07
~Lilka

Często za mała ilość wypijanych płynów powoduje zaparcia u dzieci. Dobrze jest od małego wyrabiać u dziecka nawyk picia wody. Jednak nie zawsze to pomaga bo czasem zaparcia są spowodowane niewłaściwą dietą i trzeba podać dziecku np. dicopeg junior na zaparcia aby się dziecko nie męczyło. Warto więc dbać też o właściwą dietę.

2014-09-10 15:36:52
~Mirka

Ja jakiś czas temu piłam dużo ziółek na przeczyszczenie, zaparcia znacząco utrudniały mi życie. I niestety trochę się odwodniłam przez te akcje. Musiałam odstawić ziółka, teraz jak mam problem to aplikuję sobie czopki eva/qu i cześć :-)

2014-08-28 07:56:41
~Berg

Człowiek szczęśliwy ma wiele marzeń , CHORY jedno wyzdrowieć . Szklanka wody rano , butelka do pracy i kąpiel codzienna w wodzie z aktywatora Aqua Lyros Atara Golden a ZAPOMNISZ o chorobach współczesnego świata. Szukaj w necie o aktywatorze wody Atara Golden - to jedyny ratunek dla ludzkości . Twoje szczęście , jak czytasz - co zrobisz zależy od Ciebie . Masz zawsze wybór. Bergman

2014-08-14 13:25:56
~czytelnik

Autorka tego artykułu powinna wrócić do szkoły podstawowej i uzupełnić podstawowe wiadomości z zakresu biologii, albo obejrzeć serial "BYŁO SOBIE ŻYCIE"

2014-08-14 13:23:20
~czytelnik

Mózg nie zawiera mięśni, Woda nie jest źródłem energii, Woda nie dostarcza tlenu(chyba, że jesteś rybą)

2014-08-14 11:08:52
~dr Goof

Od kiedy to w mózgu są mięśnie...

2014-08-13 11:59:58
~ala

Organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych każdego dnia. Ja znalazłam świetne rozwiązanie, nie muszę zastanawiać się co mam jeść, jem bardzo pożywne śniadanie a co najważniejsze jest to dla każdego. Polecam zdrowe, smaczne odżywianie, (zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes) dające witaminy i energię

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.