wyszukanie zaawansowane

Galerie

Zalety i wady klimatyzacji

Zalety i wady klimatyzacji

123RF

1/9


Latem chętnie przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach. Ożywczy chłód przynosi ulgę w czasie upałów, ale jednocześnie może stanowić początek kłopotów zdrowotnych. Przeczytaj, zanim po raz kolejny włączysz klimę w samochodzie czy biurze.

Ekstremalnie wysokie temperatury, których w XXI w. doświadczamy w naszej - do tej pory umiarkowanej - strefie klimatycznej, nie radują już tak bardzo. Zamiast poprawiać samopoczucie, przynoszą uczucie zmęczenia, przegrzania, rozdrażnienia, są przyczyna bólów głowy, czasem prowadzą do omdleń.

Nasilają też ryzyko poparzenia słonecznego i udarów cieplnych oraz osłabiają odporność dzieci, osób starszych i chorych. Niezbyt przyjemna wizja, prawda? Dlatego na różne sposoby staramy się sobie radzić z tym, by nie było nam za gorąco. Jednym z bardziej skutecznych jest przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Wydaje się to idealnym rozwiązaniem problemu, ale czy na pewno ma same plusy?

Tekst: Kaja Ostrowska/(ko)/(kg), zdrowie.wp.pl

Kliknij i dowiedz się, czym jest wstrząs anafilaktyczny

REKOMENDACJA
1/9
2016-10-20 11:13:50
~Paulina

Nie wyobrażam sobie już funkcjonowania bez klimatyzacji. W domu mam klimatyzator z Klimatplus, świetnie się sprawdza podczas upałów.

2014-08-21 11:07:22
~beata

Od lat zmagałam się z moimi kg! Próbowałam różnych sposobów na pozbycie się nadwagi, ale waga wracała. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:) Chcesz się dowiedzieć więcej? zajrzyj www.idealnafigura.com/gbere s

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.