wyszukanie zaawansowane

Galerie

6 możliwych przyczyn nadmiernej senności

6 możliwych przyczyn nadmiernej senności

123RF

1/7

Zmęczenie albo choroba zwana hipersomnią, objaw anemii lub ciąży. A może symptom problemów z tarczycą? Nadmierna senność może mieć naprawdę wiele przyczyn.

Ciągła senność najczęściej wynika ze zwykłego przemęczenia i wyczerpania sił witalnych organizmu. Rada w tym przypadku jest banalna w swojej prostocie: należy „odespać” zaległości i mimo ogromu zajęć starać się prowadzić bardziej uregulowany tryb życia. Co jednak, gdy mimo wielogodzinnego nocnego snu, nadal odczuwamy senność w ciągu dnia? Nie musi, ale może to oznaczać chorobę.

Hipersomnia
Zespół schorzeń polegający na niepohamowanej potrzebie snu w ciągu dnia, nie mijającej mimo odpowiedniego czasu przeznaczonego na nocny wypoczynek, nosi nazwę hipersomnii. Może przybierać np. formę narkolepsji, objawiającej się niemożliwymi do opanowania napadami snu w ciągu dnia z towarzyszącym nagłym osłabieniem mięśniowym, a może być objawem wynikającym z innego schorzenia, np. depresji czy tzw. bezdechu sennego. Przy diagnostyce przyczyn hipersomnii wykonuje się m.in. test wielokrotnej latencji snu (w skrócie MSLT). Mierzy się też ciśnienie tętnicze, oznacza poziom glukozy we krwi, hormonów tarczycy.

Kaja Ostrowska, fitness.wp.pl

Kliknij i dowiedz się, czym jest wstrząs anafilaktyczny

REKOMENDACJA
1/7
Zobacz w innych serwisach:
2015-01-25 20:16:23
~dr

dr . Tu zadbaj o swoje zdrowie, naprawdę warto, NOWOŚĆ! http://prezentacja.s7tea m.com/p,PQU98254367.html

2014-08-22 16:16:50
~dominika

Najczęściej to anemia, niedoczynność tarczycy lub po porostu brak witamin i minerałów a przez to osłabienie organizmu. Trzeba wspomagać, najlepiej naturalnie : http://eprzyprawy.blogspot.com/20 14/08/zielona-herbata-wasciwosci-je j-wpyw-na.html

2014-08-21 11:06:05
~kasia

Ja od dłuższego czasu miałam z tym poważny problem. Nie mogłam zasnąć a jak wstawałam to od razu byłam zmęczona. Okazało się, że dużo zależy od odżywiania. Znajoma poleciła mi odpowiednie, zdrowe i naturalnie:) smaczne posiłki ( zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes) dzięki których teraz wyglądam lepiej świetnie się teraz czuje a co najważniejsze nie mam już problemu ze snem. Polecam

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.