wyszukanie zaawansowane

Galerie

Najlepsze naturalne środki na grzybicę

Najlepsze naturalne środki na grzybicę

1/8

Grzybica to jedna z najczęstszych chorób skóry. Wywołują ją chorobotwórcze grzyby tzw. dermatofity lub drożdżaki. To schorzenie niezwykle uciążliwe i niestety zaraźliwe. Pierwsze objawy to zwykle świąd, swędzenie i pieczenie. Nie wolno ich lekceważyć i już wtedy należy zacząć działać. Warto spróbować domowych sposobów na pozbycie się tej dolegliwości.

Olejek z drzewa herbacianego

Przeciwgrzybicze i antyseptyczne właściwości olejku z drzewa herbacianego czynią z niego jeden z najlepszych naturalnych środków na grzybicę. Należy tylko pamiętać, by użyć olejku stuprocentowego, bo słabszy może nie przynieść skutku. Jednocześnie należy być ostrożnym, bo jego wysokie stężenie może podrażnić skórę. W takim przypadku konieczne jest rozcieńczenie ciepłą wodą.

Składniki: półtorej łyżki olejku z drzewa herbacianego, wacik, filiżanka ciepłej wody (opcjonalnie).

Najpierw należy oczyścić i dokładnie osuszyć skórę dotkniętą grzybicą. Potem wacikiem nasączonym olejkiem delikatnie przemyć zmienione chorobowo miejsca. Czynność powtarzać 3-4 razy dziennie. Jednak w przypadku, gdy olejek podrażnia skórę, należy rozcieńczyć go w ciepłej wodzie i dopiero wtedy przykładać na skórę.

Agnieszka Majewska/mmch/zdrowie.wp.pl

Kliknij i dowiedz się, czym jest wstrząs anafilaktyczny

REKOMENDACJA
1/8
2016-06-13 21:10:00
~Samara

Dieta, zdrowe odżywianie jest ważne, ale jak już zauważymy zmianę na ciele, przede wszystkim trzeba pokazać ją fachowcowi albo napisać do eksperta, np. z leczpaznokcie, skąd można otrzymać szybką i konkretną wskazówkę.

2014-08-22 11:08:48
~marta

Też miałam z tym problem.Dobre kosmetyki nawet nie pomagały. I w końcu ktoś znalazł sposób aby zniknął u mnie ten problem.Znajomy polecił konsultanta który pomógł mi. Teraz mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.