wyszukanie zaawansowane

Galerie

8 rzeczy, których nie wiesz o jajkach

8 rzeczy, których nie wiesz o jajkach

123RF

1/8

W poprzednim roku statystyczny Polak zjadł ok. 160 jajek, wliczając w to te użyte do przygotowania makaronów czy wypieku ciastek w cukierni. To niedużo, bo według szacunków Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, w 2010 r. zjedliśmy przeciętnie 206 jaj. Najwięcej rolnicy i renciści. Tymczasem jajko to jedno z najzdrowszych naturalnych produktów żywnościowych, zbyt często niedocenianych.

Są bardzo pożywne
Jajka są jednymi z najbardziej pożywnych produktów żywnościowych na świecie. Zawierają witaminy, minerały, wysokiej jakości białko, zdrowe tłuszcze oraz inne składniki niezwykle ważne dla naszego zdrowia.

Jedno całe jajko dostarcza dużej ilości witamin z grupy B: B12 (kobalaminy), B2 (ryboflawiny), B5 (kwasu pantotenowego), B9 (kwasu foliowego), witamin rozpuszczalnych w tłuszczach: A, D, E, K oraz minerałów: selenu, fosforu, wapnia, cynku. Ale to nie wszystko, bo jajka zawierają także małe lub śladowe ilości niemal wszystkich niezbędnych dla prawidłowego rozwoju składników odżywczych.

Agnieszka Majewska (am/mtr), fitness.wp.pl

Kliknij i dowiedz się, czym jest wstrząs anafilaktyczny

REKOMENDACJA
1/8
Zobacz w innych serwisach:
2014-08-23 11:03:06
~kasia

Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem. Nie mogła znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła mi coś rewelacyjnego!(idealnafigura.com/gb eres). Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te zbędne kg, wiem tylko, że nie głodowałam i jadłam ulubione potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

2014-08-23 09:08:05
~Patos

Nie ma nic lepszego od jajka. Codziennie wsuwam co najmniej 4 jajka na śniadanie, albo jajecznice z 5 jaj na boczku, słoninie, maśle. To jest moja baza do budowania siły. Ćwiczę na siłowni od wielu lat i co prawda nie mam wielkich wymiarów, idealnej rzeźby, ale dobre proporcje.Koledzy mówią mi, że mnie to chyba nikt nie zaczepia na ulicy, bo wyglądam jak skurwiel. 43 cm biceps, 36 przedramię waga 95. Ale ja wiem, że to jajecznica mnie napędza, a na obiad cały kurczak, karkówka,

2014-08-23 00:53:07
~lo

kocham jajka pod kazda postacia

2014-08-22 13:53:38
~ula

lubię jajeczka mojego męża!!!!

2014-08-22 12:38:35
~8S6

ja długo, my długo w swojej diecie nie mieliśmy jaja.I po powrocie stwierdzam, ze jajko dodaje energii , bardziej i nie rozbudza pędu do jedzenia jak słodycze.Drugi powrót to mięso wołowe, smaczne, sycące, dobre również przeciw anemii i wypadaniu włosów- rewelacyjne wrażenie przypomnienia smaku.Ale jeśli chodzi o wołowe to należy jeść jednolite kawałki czystego mięsa.Oczywiście doprowadzone do miękkości

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.