wyszukanie zaawansowane

Galerie

7 rodzajów bólu, którego nie wolno ignorować

7 rodzajów bólu, którego nie wolno ignorować

123RF

1/7

Nie każdy ból czy ukłucie oznaczają, że trzeba natychmiast udać się do lekarza. Ale są takie, których nie można lekceważyć, zwłaszcza jeśli pojawiają się nagle lub towarzyszy im gorączka. Wyjaśniamy, jak rozpoznać ból, który nawet jeśli jest niewielki, wymaga natychmiastowej konsultacji lekarskiej.

Ostry ból między łopatkami

Co to może być? Zawał serca

Szacuje się, że ok. 30 proc. osób, które doświadczają ataku serca, odczuwa go inaczej niż w sposób najczęściej kojarzony z zawałem, czyli poprzez silny ucisk w klatce piersiowej. Jednym z mniej typowych objawów jest silny ból między łopatkami, który częściej niż u mężczyzn pojawia się u kobiet. Może mu towarzyszyć ból szczęki, duszności, ogólne osłabienie, nudności lub ból w górnej części brzucha.

Jeśli więc silnemu bólowi między łopatkami towarzyszy któraś z wymienionych dolegliwości (zazwyczaj jest ich bowiem więcej niż jedna), nie czekaj, tylko działaj. Im szybciej dotrzesz do szpitala (uwaga, podejrzewając zawał serca nie można samemu prowadzić samochodu!), tym większa szansa na to, że skutki ataku serca będą mniejsze.

Agnieszka Majewska (am/mtr), fitness.wp.pl

Kliknij i dowiedz się, czym jest wstrząs anafilaktyczny

REKOMENDACJA
1/7
2015-01-25 20:14:27
~dr

dr . Tu zadbaj o swoje zdrowie, naprawdę warto, NOWOŚĆ! http://prezentacja.s7tea m.com/p,PQU98254367.html

2014-08-29 16:14:04
~basia

Dawniej zawsze miałam z tym problem. Co miesiąc wizyta u masażysty. Miałam jeszcze kilkanaście kg nadwagi. Potrzebowałam zmienić nawyki żywieniowe i zgubić te kg.Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego! (idealnafigura.com/gberes)Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, dzięki temu mój kręgosłup nie jest tak obciążony, a i poprawił się też mój stan zdrowia. Ciesze się że teraz lepiej się czuję i mam mnóstwo energii do życia:)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.