wyszukanie zaawansowane

Galerie

Hipoalgezja – poznaj ten stan

Hipoalgezja – poznaj ten stan

123RF , (kg)

1/4


Hipoalgezja to zmniejszone odczuwanie bólu, które każdy z nas może w sobie wykształcić. Jesteśmy w stanie nie tylko zwiększać swoją tolerancję na ból, ale też przy okazji schudnąć, poczuć się lepiej i atrakcyjniej. Poznajcie receptę na większą wytrzymałość organizmu.

Panuje przekonanie, że gdy kobieta jest aktywna w ciąży, to lepiej toleruje bóle porodowe. Coś jest na rzeczy, bo jak pokazują nowe badania, ćwicząc, zwiększamy wytrzymałość organizmu na różnego rodzaju dolegliwości bólowe.

Tekst: Julia Krupińska

hellozdrowie.pl

Hellozdrowie.pl

Tagi: hipoalgezjabóltreningdieta
REKOMENDACJA
1/4
Zobacz w innych serwisach:
2015-01-25 20:12:51
~dr

dr . Tu zadbaj o swoje zdrowie, naprawdę warto, NOWOŚĆ! http://prezentacja.s7tea m.com/p,PQU98254367.html

2014-09-11 09:01:16
~Baca

Komentujący, nie wypisujcie głupot. Coś takiego jak próg bólu istnieje jak najbardziej, dlatego niektórzy są twardzielami, a niektórzy mięczakami. Ból nieraz jest związany z naszą psychiką, a nie stanem faktycznym. A mięśnie chronią nasz organizm przed okaleczeniami. Dlatego warto je trenować. Tylko ktoś, kto nigdy nie ćwiczył albo robił to źle, może twierdzić, że artykuł jest bzdurą.

2014-09-11 08:59:07
~Bob

Jak boli to się nie ruszać albo do lekarza. Kiedyś chciałem sobie rozruszać na basenie bark przy bardzo lekkiej bolesności bez urazu. Zerwałem wiązadła pierścienia rotatorów. Teraz mam klawiszujący obojczyk i żadnych szans na powrót do zdrowia bez kosztownej operacji

2014-09-11 08:55:57
~Baca

@wyborca - czyli co? Przestajesz ćwiczyć od razu, gdy poczujesz pierwszy ból? To błąd, pierwszy ból jest co prawda nieprzyjemny, kłujący, ale jeśli go przezwyciężysz, to zauważysz, że możesz ćwiczyć znacznie dłużej niż by Ci się wydawało. Dopiero wtedy mięśnie zaczynają naprawdę pracować. Jak dla mnie artykuł jest całkiem wiarygodny, bo sam się przekonałem, że nasz organizm często przesadza ze swymi reakcjami. A genialność ewolucji jest zdecydowanie przereklamow

2014-09-11 08:55:29
~drt

Nie biegasz ze złamaną nogą - też błąd.

2014-09-11 08:40:23
~Magda

lepiej zastosować dobrą suplementację, ranking najlepszych suplementów można znaleźć na stronie rtno.pl

2014-09-11 06:34:25
~wyborca

Ćwicz nawet jak wszystko boli. Bo zarobi sprzedawca maści, zarobi lekarza, zarobi producent obuwia, właściciel siłowni ... A Twoje zdrowie ? A kogo to obchodzi ... Przez setki lat ewolucji organizm wytworzył mechanizmy obronne. Jednym z nich jest ból, powstrzymujący od aktywności fizycznej gdy może ona zagrozić zdrowiu. No ale co tam setki lat ewolucji. Artykuł na wp jest bardziej wiarygodny ...

2014-09-10 19:09:10
~basia

Dawniej zawsze miałam z tym problem. Co miesiąc wizyta u masażysty. Miałam jeszcze kilkanaście kg nadwagi. Potrzebowałam zmienić nawyki żywieniowe i zgubić te kg.Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego! (idealnafigura.com/gberes)Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, dzięki temu mój kręgosłup nie jest tak obciążony, a i poprawił się też mój stan zdrowia. Ciesze się że teraz lepiej się czuję i mam mnóstwo energii do życia:)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.