wyszukanie zaawansowane

Galerie

7 produktów pomocnych przy rozstroju żołądka

7 produktów pomocnych przy rozstroju żołądka

123RF

1/7


Ostry ból brzucha, skurcze, nudności, biegunka. Rozstrój żołądka to niezbyt przyjemna dolegliwość, podczas której jasne staje się, że spożywanie standardowych posiłków nie wchodzi w grę. Co więc jeść, by „uspokoić” nieco bolący żołądek i pozbyć się nieprzyjemnych objawów?

Jogurt
Faktem jest, że spożywanie większości produktów mlecznych nie jest wskazane przy bólach brzucha czy rozstroju żołądka, ale porcja jogurtu naturalnego może pomóc złagodzić te dolegliwości. Pod warunkiem jednak, że wybierzemy odpowiedni jogurt, przede wszystkim naturalny (wszelkie smakowe odmiany w tym przypadku są zakazane), zawierający żywe kultury bakterii.

Zwróćmy uwagę, by nie miał dodatków w postaci np. cukru lub mleka w proszku („prawdziwy” jogurt powinien składać się tylko z mleka i żywych kultur bakterii). Zwiększymy liczbę dobrych bakterii w jelitach, co przeciwdziała biegunce (zwłaszcza u dzieci), wspomaga trawienie i zmniejsza nieprzyjemne uczucie wzdęcia.

Tekst: Agnieszka Majewska/(AM)/(kg), zdrowie.wp.pl

REKOMENDACJA
1/7
2018-10-02 20:40:03
~Bilon

Iza to najlepsze rozwiązanie dla osób mających osłabione jelita. Doskonale leczy ich nadwrażliwość i zapobiega biegunce.

2018-09-30 15:58:21
~iza

W takich sytuacjach dobrze jest pobrać debutir, bo zawiera maślan sodu, który dobrze działa na jelita i pozwala złagodzić dolegliwości

2017-10-12 18:37:52
~Marek

Winko, itd, miód to bardzo złe podpowiedzi, nie radzę, lepsza mięta, ryż, woda i głodówka.

2015-12-27 18:39:33
~Ania

ja polecam domowe wyroby: sery, masełko, chleb a do tego winko domowe, cydr i miód pitny http://blog.winoiser.com

2014-10-16 19:36:02
~kasia

Dawniej zawsze miałam z tym problem, po tuczących i ciężkostrawnych potrawach. Nie mogłam znaleźć odpowiedniej diety. Próbowałam różnych sposobów. Aż wreszcie ktoś polecił coś rewelacyjnego!Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te kg, wiem tylko ze nie glodowalam i jadłam ulubione moje potrawy.,,. a chudłam. Waga nie wróciła:) Chcesz się dowiedzieć więcej? zajrzyj www.idealnafigura.com/gbere s

2014-10-07 20:16:48
~ania

ja polecam domowy wyrób serów: feta, mozarella, parmezan, najlepsze z domowego wyrobu a do tego winko domowe, cydr i miód pitny http://winoiser.com/blog-wino-i-ser /

2014-10-07 16:54:52
~kucharek

Po ciekawe przepisy kulinarne zapraszam na stronę kuchnianacodzien . pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.