wyszukanie zaawansowane

Galerie

Zdrowotne korzyści z jedzenia pieprzu

Zdrowotne korzyści z jedzenia pieprzu

123RF

1/6

Już od 3 tysięcy lat ludzkość wzbogaca smak potraw aromatycznymi jagodami krzewu z rodziny pieprzowatych. Najczęściej używamy pieprzu czarnego, który powstaje po ususzeniu dojrzałych owoców, ale do wyboru mamy również inne rodzaje przyprawy: zieloną, białą czy czerwoną. Każda z nich może pochwalić się imponującymi właściwościami leczniczymi.

Poprawa trawienia

Przy naszym stylu życia i odżywiania, warto wspomagać organizm w regulowaniu procesów trawiennych. Pieprz jest wówczas nieocenioną przyprawą, ponieważ pobudza kubki smakowe, które wysyłają do żołądka sygnały zwiększające produkcję kwasu solnego, wspomagającego wchłanianie i przerabianie pokarmów.
Funkcjonowanie układu trawiennego znakomicie wspiera piperyna – bardzo cenny składnik pieprzu, który stymuluje wydzielanie soków trawiennych (żołądkowego, trzustkowego, jelitowego) i pomaga w leczeniu zaparć, nudności czy wzdęć.

RAF/mmch/zdrowie.wp.pl

REKOMENDACJA
1/6
Zobacz w innych serwisach:
2015-01-25 19:49:42
~dr

dr . Tutaj dbaj o zdrowie : http://prezentacja.s7team.com/p,P QU98254367.html

2014-12-21 10:25:34
~GG

To dlatego moja stara lubi pieprzyć... myśli że to ją odchudza :)

2014-12-19 14:41:08
~kasia

Nie jest tak, że masz nadwagę bo jesz za dużo? Masz nadwagę bo jesz za mało? To prawda! Jesz za mało substancji odżywczych potrzebnych dla organizmu. Teraz masz szansę uzyskać idealną figurę i cieszyć się nią tak długo jak zachcesz. Zyskasz piękną sylwetkę,doskonałą kondycję, świetne samopoczucie, odporność na wiele chorób. Osiągniesz to stosując świetny program, który jest dla każdego (idealnafigura.com/gberes).

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.