wyszukanie zaawansowane

Galerie

Gdzie szukać fosforu

Gdzie szukać fosforu

1/10

Jego rola w organizmie jest trudna do przecenienia. Stanowi budulec kości i zębów, uczestniczy w przewodzeniu bodźców nerwowych, reguluje pracę serca oraz pomaga utrzymać równowagę kwasowo-zasadową. Dlatego w naszym jadłospisie nie powinno brakować produktów bogatych w fosfor. Gdzie znajdziemy go najwięcej?

Nasiona słonecznika

To jedno z najbogatszych naturalnych źródeł fosforu – 100 g nasion dostarcza około 780 mg tego cennego mikroelementu. Słonecznik to także skarbnica innych cennych substancji, zwłaszcza wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy omega-3 oraz omega-6. Jest również bogaty w błonnik (korzystnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego) oraz fitoestrogeny zmniejszające dolegliwości związane z menopauzą, poprawiające koncentrację i usprawniające pracę mózgu.

RAF/mmch/WP Zdrowie&Fitness

REKOMENDACJA
1/10
2015-03-18 09:33:25
~Katarzyna

Oczywiście, jak zwykle pomaga, szkoda tylko, że jak miałem problemy ze zdrowiem to nic nie pomagało. Żadne cuda niewidy, nawet lekarze. Przypadkiem trafiłem na dlaczegochoruje.info i problem się rozwiązał, bo nie ma co wierzyć w te wszystkie bajki o magicznym działaniu nie wiadomo czego. Tym bardziej że konsultacja ze specjalistą jest bezpłatna, więc to dobre dla każdego.

2015-03-17 17:23:32
~Wiem co jem

Omega-6 jest prozapalny i ludzie jedzą go w nadmiarze! Fosforu też starczy już z samych ryb morskich 3x/tydzień ! Nadmiar prowadzi do kamicy fosforanowej !

2015-03-17 17:14:14
~hehehe

hehehe

2015-03-17 15:11:13
~Ada

sprawdźcie również wyniki głosowania internautów na najlepsze tabletki odchudzające - rtno.pl

2015-03-17 12:03:01
~kasia

Nie jest łatwo zdrowo się odżywiać, to wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Dawniej zawsze miałam z tym problem. Nie mogła znaleźć odpowiedniej diety a od lat zmagałam się z moimi kg. Brak mi było motywacji. Aż wreszcie znajoma poleciła mi coś rewelacyjnego!(idealnafigura24.pl). Nawet nie wiem kiedy zgubiłam te zbędne kg, wiem tylko, że nie głodowałam i jadłam ulubione potrawy a chudłam. Waga nie wróciła:)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.