wyszukanie zaawansowane

Galerie

Dodatki do kawy - czy na pewno są zdrowe?

Dodatki do kawy - czy na pewno są zdrowe?

1/7

90 proc. dorosłych Polaków deklaruje, że pije kawę. Rocznie na jedną osobę przypada średnio 95 litrów małej czarnej. No właśnie, czy rzeczywiście „czarnej”? Większość z nas ma w tym względzie własne upodobania i nie wyobraża sobie kawy bez dodatków. Niestety, ich wpływ na nasze zdrowie bywa różny.

Śmietanka w proszku

Lekarze i dietetycy uważają, że to najgorsza opcja spośród wszystkich dodatków do kawy. Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że śmietanka w proszku nie ma nic wspólnego z mlekiem. Zawiera co prawda białka mleka, jednak analizując jej skład w oczy rzucają się przede wszystkim konserwanty, barwniki, cukier i tłuszcz. Głównym składnikiem zabielacza do kawy zwanego śmietanką w proszku jest syrop glukozowy (glukozowo-fruktozowy). Ten sam, który przez lekarzy w Europie i USA obwiniany jest za szerzącą się otyłość (również u dzieci), choroby układu krążenia, cukrzycę typu 2. Nie tylko tuczy, ale powoduje także zwiększenie apetytu. Kolejny składnik to utwardzony tłuszcz roślinny, czyli mówiąc inaczej, niezwykle niebezpieczne tłuszcze trans nazywane ukrytym zabójcą. Podnoszą poziom złego cholesterolu i trójglicerydów we krwi, osłabiają układ odpornościowy, zwiększają ryzyko chorób serca i cukrzycy.

Co jeszcze znajdziemy w śmietankach do kawy w proszku? Środki przeciwzbrylające, emulgatory, stabilizatory, regulatory kwasowości, sztuczne barwniki i aromaty.

Agnieszka Majewska/mmch/WP Zdrowie&Fitness

REKOMENDACJA
1/7
2015-03-26 10:56:47
~kasia

Ja zamiast kawy piję i polecam zdrową i pyszną herbatkę. A dobra herbatka również świetnie pomaga w odchudzaniu. Ale sama herbata nie pomoże, wiem ze swojego doświadczenia. Mnie sie udało, zaczęłam inaczej się odżywiać, do tego poleciła mi znajoma świetną herbatę, a miałam jeszcze kilka kg. do przodu, których się pozbyłam, wyglądam lepiej, młodziej. Nie udałoby mi się bez świetnego programu o którym możecie poczytać na (www.idealnafigura24.pl)

2015-03-25 10:57:09
~ania

do kawy tylko mleko, pyszne, a ja polecam domowy wyrób serów: feta, camembert, mozzarella i wiele innych lub cydr, miód itp. http://blog.winoiser.com

2015-03-24 22:04:14
~Paweł

Przez kawę miałem perforację żołądka.Jako kioskarz pilem ją 8-9 razy dziennie.Kawa wzmacnia kwasy żolądkowe o czym tylko nieliczni wiedzą i nigdy nie służyła zdrowiu.Osoby pijące nawet mniejsze ilości są narażone na owrzodzenie żołądka i raka jelita grubego ,więc nie piszcie mi tu banialuków.

2015-03-24 17:02:55
~Ewa

a czy widzieliście już najnowsze wyniki głosowania internautów na najlepsze tabletki na odchudzanie? wyniki dostępne na stronie rtno.pl

2015-03-24 14:03:00
~blobo

moim ulubionym dodatkiem do kawusi jest koniaczek i nie zamienię

2015-03-24 13:49:08
~Krist

Jakie 90 % ?! Faceci nie piją kawy,jedynie ci zniewieściali...

2015-03-24 13:36:05
~kawosz

A ja polecam dobrą whisky

2015-03-24 13:31:37
~Herbatka

Kawa jest narkotykiem,ma wpływ na odśrodkowy układ nerwowy i uzależnia,poczytajcie opinie Polskich toksykologów wiem wiem lobby handlarzy kawą .

2015-03-24 13:28:39
~Artur..

Czytając te wszystkie mądrości dochodzę do jednego wniosku że to są zwykłe opowiadane pierdoły przez znawców wszystkiego. Co by człowiek nie zrobił co sprawia mu przyjemność to kościół głosi że jest to grzech. Natomiast znawcy tak zwanego zdrowego odżywiania zawsze opowiadają takie pierdoły że wszystko szkodzi. W kościele pierdoły opowiadają ludzie słabej wiary a o zdrowym odżywiani głoszą swoje mądrości ci co nie mają zielonego pojęcia o czym mówią.

2015-03-24 13:09:03
~Kawiarka

Xylitol i inne poliole to świństwo są utwardzane metalami ciężkimi a dodatkowo są laksacyjne. Dobrze życ zdrowo i do tego nie wydawać do tego majątku na egzotyczne składniki. W ksiazce Odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii piszą szerzej w temacie zdrowia bez tabletek na odchudzanie. Warto zrobić coś dla siebie i dla swojego organizmu tylko trzeba od czegos zacząć i wiedziec jak to robić.

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.