wyszukanie zaawansowane

Galerie

Dlaczego drżą nam mięśnie

Dlaczego drżą nam mięśnie

Shutterstock

1/8

Zazwyczaj problem dotyczy dłoni, choć drżeć mogą różne części ciała. Powtarzające się szybkie skurcze i rozkurcze mięśni bywają spowodowane stresem, niedoborem mikroelementów albo znacznym wysiłkiem. Niekiedy są jednak sygnałem od naszego organizmu o poważniejszych problemach ze zdrowiem.

Pobudzenie nerwowe

Egzamin, rozmowa kwalifikacyjna, wystąpienie publiczne – stresujące wydarzenia często wywołują drżenie mięśni, zwykle dłoni. Pobudzeniu towarzyszy także przyspieszone bicie serca, wzmożona potliwość, uczucie duszności i mrowienia kończyn. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas zredukowanie stresu, chociaż ciężko to osiągnąć.

Podobne objawy pojawiają się także w przypadku nerwicy lękowej. Dochodzą wówczas dodatkowe dolegliwości: bóle i zawroty głowy, szumy w uszach, bóle brzucha, a nawet szczękościsk.

RAF/mmch/WP Zdrowie&Fitness

REKOMENDACJA
1/8
2015-04-19 15:31:02
~kalifornia

mi bardzo drżą po jeździe na rowerze... jaka może być przyczyna? jeżdżę na http://www.cyklotur.com/rowery/cros sowe/p,rower-orkan-1-0-d-sliwkowy-r omet,439149.html

2015-04-15 08:26:56
~kaśka

Mnie drżą nogi jak tylko wielką sterczącą pytę zobaczę. To jakaś choroba jest?

2015-04-15 07:11:22
~Mikis

Ta choroba nazywa się walikoń !

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.