wyszukanie zaawansowane

Galerie

O czym może świadczyć suchość w ustach

O czym może świadczyć suchość w ustach

Shutterstock

1/8

Trudności w połykaniu, żuciu czy mówieniu, pieczenie języka, popękane wargi, utrata zdolności rozpoznawania smaków – to najczęstsze skutki suchości w jamie ustnej, która pojawia się zwykle wtedy, gdy nasze gruczoły wytwarzają za mało śliny. Skąd bierze się ten problem?

Odwodnienie

Często zapominamy, że nasz organizm wykazuje duże zapotrzebowanie na płyny – według specjalistów dzienna norma to 2 litry dla kobiety i 2,5 litra dla mężczyzny, wzrastająca w upalne dni, podczas zwiększonego wysiłku fizycznego czy niektórych dolegliwości (zwłaszcza biegunki).
Jednym z najczęstszych symptomów odwodnienia jest suchość w jamie ustnej, której towarzyszy silne pragnienie, uczucie osłabienia, a także problemy z koncentracją, kontrolowaniem emocji oraz pamięcią. Niekiedy mogą też pojawić się kłopoty z wypróżnianiem lub oddawaniem moczu, a w skrajnych przypadkach dochodzi do utraty przytomności.

RAF/mmch/WP Zdrowie&Fitness

REKOMENDACJA
1/8
2015-12-21 13:26:24
~kasia

Woda jest niezbędna.Mnie pomogła w odchudzaniu.Trzeba jeszcze dobrać odpowiednią dietę, ćwiczyć, potrzeba również zmienić nawyki żywieniowe. Organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych i wody każdego dnia.Znalazłam świetne rozwiązanie, nie muszę zastanawiać się co jeść, jem bardzo pożywne posiłki a miałam jeszcze kilka kg. do przodu, których się pozbyłam, wyglądam lepiej, młodziej(idealnafigura.com/gberes)

2015-05-07 12:02:14
~prof. dr. maturzysta

uwaga podaję najczęstszą z przyczyn, pominiętą przez autora: Przyczyną suchości w ustach jest spanie z otwartą gębą.! Koniec kropka, zamykać usta w nocy i jesteście wyleczeni.

2015-05-07 11:36:14
~Malania

Suchość w ustach - brak dobrego bolcowania w obie dziury !

2015-05-07 11:22:54
~kasia

Ja polecam herbatkę. A dobra herbatka również świetnie pomaga w odchudzaniu. Ale sama herbata nie pomoże, wiem ze swojego doświadczenia. Mnie sie udało, zaczęłam inaczej się odżywiać, do tego poleciła mi znajoma świetną herbatę, a miałam jeszcze kilka kg. do przodu, których się pozbyłam, wyglądam lepiej, młodziej. Nie udałoby mi się bez świetnego programu o którym możecie poczytać na (jestemwellness.eu)

2015-05-07 11:07:50
~Ewa

Sprawdźcie również wyniki głosowania internautów na najlepsze tabletki na odchudzanie, wyniki dostępne na stronie rtno.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.