wyszukanie zaawansowane

Galerie

7 powodów, by zbadać hormony

7 powodów, by zbadać hormony

Shutterstock

1/8

Nasze ciało produkuje ponad 100 hormonów i wszystkie są ważne dla dobrego funkcjonowania organizmu. Kiedy jest ich za mało lub za dużo, precyzyjna równowaga organizmu zostaje zachwiana.

Hormony produkowane są w gruczołach dokrewnych, a stamtąd przenikają do krwi, by wraz z nią dotrzeć do komórek naszego ciała. Swoistym centrum dowodzenia tego układu jest podwzgórze i przysadka mózgowa, które kontrolują pracę pozostałych gruczołów. Hormony pełnią funkcje przekaźników – pomiędzy układem hormonalnym i nerwowym a resztą organizmu, tworząc system naczyń połączonych. Dlatego na przykład nieleczona niedoczynność tarczycy może zaburzać pracę jajników. Jak zatem rozpoznać zaburzenia hormonalne? Radzimy, na co zwrócić uwagę i jakie wykonać badania.

Inga Kazana/mmch/WP Zdrowie&Fitness

REKOMENDACJA
1/8
2015-05-27 13:04:36
~ziolaizdrowie

http://ziolaizdrowie.cba.pl Zastosowanie ziół i innych produktów naturalnych

2015-05-26 22:11:21
~Pacjent

Jasne wszystko super tylko dlaczego u lekarza pani doktor mówi ,że jestem za młody na bóle serca i bóle w klatce piersiowej cały czas robią mi tylko ekg które nawet podczas zawału może nic nie wykazać.O dokładniejszych badaniach mogę zapomnieć choć z wypłaty co miesiąc zabierają mi lwią część na nfz.Ale pacjent = problem a jak pacjent umiera to problem znika a pieniądze zostają.

2015-05-26 12:41:19
~kasia

Odżywiam się zdrowo, jem owoce i warzywa, spożywam posiłki regularnie, nie stresuję się za bardzo. To i wiele innych wpływa, że dobrze wyglądam jak na swój wiek. Nie mam nadwagi, co w tych czasach coraz więcej z nas zmaga się z tym problemem. Ale nie ja. Polecam świetną metodę jestemwellness.eu dzięki której teraz wyglądam lepiej, młodziej a co najważniejsze świetnie się czuję.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.