wyszukanie zaawansowane

Galerie

8 błędów, które popełniasz po treningu

8 błędów, które popełniasz po treningu

Shutterstock

1/8

Ważne jest nie tylko to, jak ćwiczysz, ale również to, jak zachowujesz się po treningu. Wiele osób popełnia błędy, które obniżają efektywność ćwiczeń – dotyczy to zwłaszcza osób początkujących. Czego unikać?

Zbyt szybkie kończenie treningu

Po każdym treningu powinno się wykonać tzw. cool down, który pozwoli uspokoić i rozluźnić mięśnie. Dotyczy to każdej formy aktywności fizycznej. Również biegania. – Początkujący biegacze nie są świadomi, że po przebiegnięciu zaplanowanego dystansu należy stopniowo zmniejszyć tempo biegu, a następnie przejść do marszu, ustabilizować tętno, wyrównać oddech, po prostu się wyciszyć – tłumaczy Sławek Kołtunowicz, instruktor Klubu Life Health & Fitness w Aquapark Radom. Trzeba unormować pracę serca i wyregulować ciśnienie krwi, w czym pomoże etap chłodzenia.

EPN/mmch/WP Zdrowie&Fitness

REKOMENDACJA
1/8
Zobacz w innych serwisach:
2015-06-25 23:25:04
~Lidka

Niestety mnóstwo ludzi bierze się za coś bez odpowiedniego przygotowania... Jak chodziłam na siłownię to zawsze z trenerem dostępnym który tłumaczył co i jak. A teraz biorę iQgreen, dopilnowałam, bo są naturalne a waga szybciutko schodzi :)

2015-06-20 18:38:27
~łana

Dalej nie chcę mi się wierzyć że udało mi się schudnąc.Z nadwagą walczyłam 7 lat bez skutecznie.O Foreverslimie dowiedziałam się od koleżanki spróbowałam i w końcu mi się udało.Szkoda że tak późno się o nich dowiedziałam bo szczuplejsza była bym dużo wcześniej.

2015-06-20 14:39:43
~Ewa

Sprawdźcie również wyniki głosowania internautów na najlepsze tabletki na odchudzanie, wyniki dostępne na stronie rtno.pl

2015-06-19 13:56:41
~kasia

Sam trening nie wystarczy. Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych. Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu. Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe, ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness jestemwellness.eu schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę.Każdemu to polecam

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.