wyszukanie zaawansowane

Galerie

Pierwsze objawy udaru mózgu

Pierwsze objawy udaru mózgu

Shutterstock

1/11

Udar mózgu to najczęstsza przyczyna niepełnosprawności u osób, które przekroczyły czterdziestkę – mniej więcej u połowy chorych, którzy go przeszli, dochodzi do znacznego uszkodzenia tego narządu. Warto więc wiedzieć, jakie są jego pierwsze objawy.

Czym jest udar mózgu?

Udarem mózgu nazywamy zespół objawów klinicznych związanych z nagłym wystąpieniem ogniskowego albo uogólnionego zaburzenia czynności mózgu. Do udaru mózgu może dojść wskutek nagłego zatrzymania dopływu krwi do mózgu; udar wywołany zablokowaniem jednej z tętnic zaopatrujących mózg w krew nazywa się niedokrwiennym. Rzadziej udar mózgu spowodowany jest pęknięciem tętnicy i wylewem krwi do otaczających tkanek mózgu – ten typ udaru nazywa się krwotocznym. Z kolei jeśli krwawienie wystąpi pod pajęczynówką (to jedna z opon otaczających mózg), mówi się o wylewie (krwotoku) podpajęczynówkowym.

EPN/mmch/WP Zdrowie&Fitness

REKOMENDACJA
1/11
2015-08-17 09:11:50
~KASIA

A ja nie mam tym problemu co jeść.Poprostu jem to co lubie, aczkolwiek zmieniłam nawyki żywieniowe.Miałam jeszcze kilka kg do zrzucenia.Udało mi się :) poleciła mi koleżanka taki fajny program(idealnafigura24.pl),dzięki któremu od ponad 2 lat utrzymuję swoją wagę a jem to co lubie.Super

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.