wyszukanie zaawansowane

Galerie

Jak powstaje orientacja seksualna?

Jak powstaje orientacja seksualna?

fot. JupiterImages

1/11

Orientacja seksualna oznacza stałą tendencję do odczuwania pociągu o charakterze emocjonalnym, romantycznym i/lub seksualnym w stosunku do mężczyzn, kobiet lub obu płci. Generalnie wyróżnia się trzy rodzaje orientacji seksualnej: heteroseksualna (odczuwanie pociągu w stosunku do osób o odmiennej płci), homoseksualna (odczuwanie pociągu do osób o tej samej płci) oraz biseksualna (odczuwanie pociągu zarówno do kobiet jak i do mężczyzn). Orientacja seksualna jest również jednym z czynników kształtujących świadomość i tożsamość jednostki jako osoby. Ludzie często również identyfikują się z określoną grupą osób właśnie ze względu na to czy są hetero, homo czy bi.

REKOMENDACJA
1/11
2013-01-08 23:53:33
~Kaśka

Ilekroć, jakikolwiek zostanie wyrażony pogląd krytyczny wobec homoseksualizmu, to homo zaraz piszą o niewiedzy, o nietolerancji, o homofobii etc. Sprawdzałam w necie i faktycznie jest tak, jak ktoś juz napisał, że definicję homofobii stworzyli geje w taki sposób, że homofobem jest każdy, kto ma poglądy krytyczne.Te bzdury o normalności homo wypisują sami homoseksualiści. Żaden hetero nie jest tak namolny w pisaniu bzdurnych postów, jak homo.

2010-07-07 08:18:08
~Psyche

Przekonana jestem, że Wasz stosunek do osób innej orientacji wynika z małej tolerancji, niewiedzy, albo i jednego i drugiego. I rada na przyszłość: zastanówcie się najpierw co piszecie, bo nie wiadomo, kto to przeczyta. A słowa ranią.

2010-07-07 08:13:55
~Psyche

Po pierwsze: nie ma czegoś takiego jak orientacja pedoseksualna, jeżeli już to pedofilia, chociaż i pedofila przypisać trzeba do którejś z grup orientacyjnych. Są pedofile hetero jak homo czy bi. Pedofilia to choroba, orientacja - stała tendencja do odczuwania pociągu. Błędne jest więc porównanie homoseksualizmu do parafilii. A po drugie natura radzi sobie na tyle dobrze, że nie dojdzie do samozagłady, Świat i tak jest przeludniony. Prędzej człowiek wykończy nasz ekosystem.

2009-10-22 10:18:31
~karola

Nie rozumiem co wam przeszkadza. czy patrząc na parę na ulicy wyobrażacie sobie od razu ich sex? Raczej nie. dlaczego w takim razie tak wiele osób właśnie o tym myśli widząc parę homo? Mi homoseksualiści w niczym nie przeszkadzają. Każdy ma prawo żyć jak chce. Jestem przeciwna jedynie adopcji dzieci przez takie pary. Muszą liczyć się z prawami natury (mam na myśli rozmnażanie).

2009-10-22 09:55:32
~homostop

http://je.pl/duty homoSTOP! Zapraszam

2009-10-22 08:55:28
~maritajor

To totalny kretynizm, kosmiczna ignorancja tematu, zwolnić tego. kto to napisał!!!!

2009-10-22 08:31:07
~pytanie

a jak to jest z orientacją pedoseksualną , czy mozna uznac ju ż to za odrębną orientacje po prostu społecznie zaakceptować ,? mi sie wydaje że społeczeństwo tak jak kiedyś nie akceptowało osób homoseksualnych tak teraz nie akceptuje jeszcze osób pedoseksualnych .

2009-10-22 08:30:13
~Jasio

Co za bzdury pisane przez jakiegoś geja. Homoseksualizm nie jest żadną normą - jest formą dewiacji seksualnej - tak samo jak pociąg do zwierząt (zoofilia), dzieci (pedofilia), zmarłych (nekrofilia) itp Z puntu widzenia interesu społecznego homoseksualizm jest możliwy do tolerowania tylko do pewnego stopnia - zbytnie upowszechnienie postaw homoseksualnych grozi samozagładą społeczeństwa. Przykładem może być starozytna Sparta - od potęgi stoczyła się do osady kilkuset homoseksu

2009-10-22 08:08:05
~mihal

kijem z d.... wypędzać te "orientacje"!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.