wyszukanie zaawansowane

Galerie

Konsekwencje późnej ciąży

Konsekwencje późnej ciąży

fot. JupiterImages

1/13

Obecny styl życia skutkuje tym, że kobiety coraz później decydują się na zostanie matką. Co niesie ze sobą późne macierzyństwo? Za idealny czas na urodzenie pierwszego dziecka uważa się wiek około 25 lat. Po przekroczeniu trzydziestego roku życia, płodność kobiety zaczyna gwałtownie się obniżać. Kobieta ma jeszcze wprawdzie wiele komórek jajowych, ale nie wszystkie mogą już zostać zapłodnione. Jeśli przez kilka miesięcy regularnych starań nie dochodzi do zapłodnienia, nie ma jeszcze powodu do niepokoju. Jeżeli po roku kobieta nie zajdzie w ciążę, można mieć obawy, co do płodności jednego z partnerów. Należy zgłosić się na badania i jeżeli okaże się to konieczne, podjąć leczenie.

REKOMENDACJA
1/13
2010-01-05 15:35:43
~jusi

Konsekwencje??? To nie wiek a predyspozycje kobiety są decydujące! Ja urodziłam po 35 roku życia, ciąża prawidłowa, pracowałam do 8 miesiąca.,później chodziłam do szkoły rodzenia. Jak patrzę na moje młodsze koleżanki to mnie przerażenie ogarnia co wyprawiaja, zaraz po teście ciążowym na zwolnieniu, co druga ma ciążę zagrożoną albo wymioty! Ja zaszłam w ciążę po pierwszej próbie, niewiedząc, że jestem w drugim tygodniu poleciałam do Jordani i Izraela na objazdówk

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.