wyszukanie zaawansowane

Galerie

6 sposobów na męczący kaszel

6 sposobów na męczący kaszel

fot. JupiterImages

1/9

Męczący kaszel potrafi skutecznie utrudniać normalne funkcjonowanie. Dlatego watro wiedzieć, jak sobie z nim radzić.
Skąd ten kaszel?
Kaszel to nic innego jak reakcja obronna organizmu na podrażnienie dróg oddechowych. Pozwala oczyszczać je ze szkodliwych zanieczyszczeń, pyłków, czy nadmiaru śluzu. Utrzymujący się kaszel jest ważnym sygnałem, że w organizmie dzieje się coś złego i nie należy go lekceważyć. Kaszel zazwyczaj towarzyszy chorobom: zatok, uszu, gardła, zapaleniu oskrzeli i płuc, astmie, schorzeniom zewnętrznej części kanału słuchowego oraz refluksowi żołądkowo-przełykowemu. Incydentalnie pojawia się w wyniku dostania się ciał obcych do tchawicy, np. na skutek dymu, w tym także papierosowego. Leczenie poważnych schorzeń, takich jak zapalenie oskrzeli czy płuc, musi odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza, gdyż ich zaniedbanie prowadzi do poważnych powikłań oraz trwałych uszkodzeń czynności życiowych organizmu. Jeśli jednak przyczyną kaszlu jest zimowe przeziębienie warto skorzystać z niezawodnych sposobów naszych babć.

Warto przeczytać:
Rumianek na skołatane nerwy
Najgroźniejsze zarazki czyhają w szpitalach!

REKOMENDACJA
1/9
2015-09-30 15:13:32
~fredka

malwina, a od jakiego wieku można dawać dzieciom fosidal? Synek od kilku dni ma paskudny kaszel i nie pomagają mu inne syropy

2015-09-17 16:48:13
~malwina

Ja nie potrzebuję tylu sposobów, bo wystarcza mi jeden, czyli przeciwzapalny fosidal. Naprawdę łagodzi nawet najbardziej paskudny kaszel i przyspiesza leczenie.

2015-09-16 13:39:13
~Aśka

U mnie w domu pomaga jedynie Dicotuss, dla dzieci Junior. Jest z miodem, a oprócz tego herbata z miodem i ciepły szalik.

2015-06-25 01:54:20
~krejzol

też mi Fosidal wiele razy pomógł. Kaszel przechodzi bardzo szybko i nie wraca. Jak dla mnie najlepszy syrop przy kłopotach z oskrzelami

2015-05-30 13:07:12
~ewat

Na mokry kaszel nic tak nie pomaga jak fosidal. Przeciwzpalne działanie powoduje, że choroba nie ma szans się rozwinąć i nie atakuje dolnych dróg oddechowych.

2015-05-11 21:24:34
~mejden

Przyłączam się do osób które polecają fenspogal. Wiem,że sporo go teraz w necie ale w końcu się przemogałm, kupiłam i sprawdziłam na sobie;] działa i smakuje całkiem nieźle jak na syrop.

2015-05-11 12:07:40
~azula

Słyszałam o tej żółcieni pomarańczowej, ale wynika z tego, co czytałam, że to po prostu zwykły barwnik spożywczy, dodawany do wielu rzeczy i szkodliwy raczej nie jest, no chyba że się jakieś hurtowe ilości spożyje, ale wtedy to wszystko jest szkodliwe. Więc normalnie przy mokrym kaszlu sięgam po fosidal, bo sprawdził nam się już tyle razy w chorobie, że mam do niego zaufanie.

2015-04-27 21:56:27
~basia

u nas się sprawdza fosidal przeciwzapalnie do tego oczyszczanie nosa wodą morską i inhalacje, wdychanie ząbku czosnku. Na noc olbas na kołdrę żeby można lepiej spać. Rozgrzewające maści, kontrola temperatury i stara metoda z jedzeniem gorącego rosołku.

2015-04-07 15:28:47
~Rentata

Jak tylko mnie bierze kaszel od razu biorę fenspogal!! i ja i mąż i nawet nasz bobas 3 letni leczymy się tym syropem:) Wiem że nie ma w nim żadnej chemii typu żółcień pomarańczowa a to ważne. Ze swojej strony polecam chociaz wiem że każdy ma swój ulubiony syropek;)

2015-02-26 00:51:18
~dzeronimo2

dla mnie nie ma lepszego sposobu na kaszel jak tylko sprawdzony syrop. Ja mam swój wypróbowany - Fosidal. Pomógł mi przy okazji zapalenia płuc i tak już został. Fosidal łagodzi stan zapalny i dlatego usuwa kaszel, oprócz tego działa na jego objawy.

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.