wyszukanie zaawansowane

Galerie

Operacyjne pożegnanie z otyłością

Operacyjne pożegnanie z otyłością

fot. flickr.com/78428166@N00/CC2.0/at

1/5

Zabieg chirurgiczny zmniejszenia żołądka jest rozwiązaniem dla osób z tzw. otyłością olbrzymią. Umożliwia zrzucenie w ciągu roku nawet 50 kilogramów.

Naprawdę trzeba
Właściwe odżywianie i aktywność fizyczna to właściwy sposób, by pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Co jednak zrobić, gdy diety zawiodły, twój wskaźnik BMI (masa ciała wyrażona w kilogramach, podzielona przez wzrost podniesiony podany w metrach, podniesiony do kwadratu) przekracza 40, więc ważysz dwa razy tyle, co powinieneś? Jak najszybciej odwiedź lekarza bariatrę, gdyż twoja otyłość nie jest już problemem estetycznym. Bezpośrednio zagraża twojemu zdrowiu i życiu: w każdej chwili możesz dostać zawału, wylewu, czy cukrzycy typu II. Możliwe, że już choruje wiele twoich narządów. Efekty leczenia muszą być szybkie, dlatego specjalista może zalecić ci operację żołądka.

REKOMENDACJA
1/5
2010-04-01 16:09:45
~jasiek

Wiele osób narzekających na swoją tuszę, tak naprawdę nigdy nie ma dość odwagi, aby wziąć się za prawdziwe odchudzanie. Czują się przerażeni katuszami, z jakimi wiąże się dieta. Nie mają ochoty na przesadne wyrzeczenia, nie chcą chodzić głodni. I właśnie takie osoby powinny sięgnąć po dietę, która nie wymaga od nich większych poświęceń i nie dopuszcza do wygłodzenia. Mało tego, pozwala jeść ulubione dania.Szczegóły na (odchudzamskutecznie.com.pl)

2010-03-20 13:46:01
~ruda

..żal mi takich ludzi na prawdę to straszne tak się zaniedbać ...mam w klasie taką koleżankę szkoda mi jej ale ona nie widzi problemu ... higienistka co rok wysyła ją do lekarzy itp a ona mówi że (cytuje) chyba tą babę pogieło ...przecież ja nie jestem gruba ....ehh

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.