wyszukanie zaawansowane

Galerie

Te choroby zabijają naszą cywilizację!

Te choroby zabijają naszą cywilizację!

fot. JupiterImages

1/12

Są problemem globalnym. Szacuje się, że są przyczyną aż 80 proc. zgonów ludności na całym świecie. Nazywamy je chorobami cywilizacyjnymi, ponieważ to nasza cywilizacja je stworzyła.
Przyczyna większości z nich jest banalna: niehigieniczny tryb życia, jednak ich konsekwencje bywają tragiczne. Dopóki nie uda się nam rozwiązać problemu i nie zaczniemy żyć zdrowo (co oznacza: jeść właściwie skomponowane, regularne posiłki, sypiać odpowiednio długo, pamiętać o aktywności fizycznej i wypoczynku, nie zanieczyszczać środowiska, w którym żyjemy, nie przeciążać systemu nerwowego przewlekłymi sytuacjami stresogennymi), dopóty problemy te nie tylko nie znikną, ale będą stale narastać. Dramat chorób cywilizacyjnych ma swoje źródło w ich wzajemnym oddziaływaniu na siebie, co oznacza, że jedno schorzenie wynika z drugiego. Jest to więc lawina, którą bardzo trudno jest zatrzymać. Dopóki nie zmienimy siebie, a co za tym idzie naszej cywilizacji, nie przerwiemy tego błędnego koła. Poznaj listę 11 najpopularniejszych chorób cywilizacyjnych. Jakich chorób Waszym zdaniem brakuje na naszej liście? Piszcie!

Warto przeczytać: Ludzie zmienili oblicze planety! Polecamy! Zakochaj się! Wejdź na doserca.pl

REKOMENDACJA
1/12
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.