wyszukanie zaawansowane

Galerie

Dlaczego tak wolno chudnę?

Dlaczego tak wolno chudnę?

istockphoto/Thinkstock

1/7

Jak to się dzieje, że jedni mogą jeść dużo i nie tyć, a inni stale się odchudzają, a ich waga ani drgnie? Dlaczego niektórzy chudną wolno, a inni zrzucają zbędne kilogramy w mgnieniu oka?

Wszystko przez metabolizm
Przemiana materii (inaczej: metabolizm) jest różna u każdego człowieka. Generalnie polega na tym, że pokarm, który dostarczamy naszemu organizmowi, zmienia się w energię, którą organizm wykorzystuje do normalnego funkcjonowania. Kiedy nasza przemiana materii jest szybka – spalamy wszystko to, co zjadamy i nic nie odkłada się w postaci fałdek tłuszczu na naszych biodrach i brzuchach. Natomiast jeśli przemiana materii jest wolniejsza (albo po prostu zużywamy mniej energii), zapasy składników odżywczych organizm przechowa, chomikując je na „gorsze czasy”. W czasach, kiedy zamiast kupować jedzenie w sklepie, człowiek musiał na nie polować, nasz metabolizm działał dużo sprawniej. W zależności od tego, czy nastawały „lata chude” czy też „lata tłuste” organizm uaktywniał odpowiednie procesy przemiany materii, tak by organizm mógł przetrwać.

Polecamy! Poznaj najlepszą dietę na lato!

REKOMENDACJA
1/7
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.