wyszukanie zaawansowane

Galerie

Najdziwaczniejsze schorzenia na świecie!

Najdziwaczniejsze schorzenia na świecie!

Thinkstock

1/6

Syndrom Obcej Ręki, choroba Skaczącego Francuza z Maine, Syndrom Alicji w Krainie Czarów, to tylko niektóre z najbardziej niezwykłych chorób psychicznych i zaburzeń neurologicznych jakie zna świat nauki. Ich nazwy wydają Ci się dziwne? To przeczytaj o objawach…
Syndrom Alicji w Krainie Czarów
Syndrom Alicji w Krainie Czarów jest zaburzeniem psychosensorycznym, które objawia się odmiennym postrzeganiem wielkości, odległości oraz kształtu. Choremu może się wydawać, że ludzie, zwierzęta, budynki itd. są mniejsze lub większe niż w rzeczywistości. Zaburzone może być widzenie perspektywy oraz odległości, np. ziemia może wydawać się zbyt blisko, schody mogą być postrzegane jako zbyt wysokie, korytarz jako zbyt długi. Informacje płynące ze zmysłu wzroku są nadinterpretowane przez mózg i dlatego odbiegają od rzeczywistości.

Polecamy! 15 lat Wirtualnej Polski!

REKOMENDACJA
1/6
2011-06-12 21:28:29
~Złokularnik

Objawy syndromu Alicji są podobne do tych odczuwanych przez ludzi z wadami wzroku, gdyż szkła okularów zniekształcają odbiór odległości (poprzez zmniejszenie czy zwiększenie widzianego obiektu).

2010-10-06 21:06:43
~Ty

To nie syndrom, po prostu zbyt dużo gorzały XD

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.