wyszukanie zaawansowane

Galerie

Najrzadsze choroby świata

Najrzadsze choroby świata

Thinkstock

1/6

Większość z nas widziała z pewnością film "Człowiek słoń". Nie wszyscy jednak wiedzą, że został on oparty na biografii żyjącego w latach 1862 - 1890 Josepha Mierricka, cierpiącego na nienazwaną jeszcze wtedy chorobę - zwaną dziś Syndromem Proteusza albo Zespołem Wiedemanna. Zespół jako odrębna choroba uznany został dopiero w 1979 roku. W sumie opisano około 200 przypadków tej niezwykłe rzadkiej choroby, jednak uważa się, iż wiele z nich niesłusznie uznano za Syndrom Proteusza. Przyczyny tej genetycznej choroby wciąż nie zostały jednoznacznie określone. Znane są za to straszne objawy. To - zazwyczaj asymetryczny - przerost tkanki skórnej i zaburzenia rozwoju kości, które prowadzą do znacznych deformacji różnych części ciała.

Warto przeczytać:Po co nam włosy pod pachami?
Polecamy! Piętnaście lat WP!

REKOMENDACJA
1/6
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Najdziwniejsze choroby świata
Zdrowie & Fitness
Najrzadsze choroby świata
Zdrowie & Fitness
Choroby, które deformują ciało
2010-10-22 09:16:52
~mz

Jeżeli planujecie w najbliższym czasie skorzystac z kredytu to zapraszam tu > http://superkredyt.ebroker.pl/lp1.h tml < Każdy kredyt przez internet tańszy o 30%. Np. kredyt hipoteczny 100 tyś zł rata od 450zł Gorąco polecam. To możliwośc wybrania najtańszego kredyt w Polsce. Tylko dla zainteresowanych.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.