wyszukanie zaawansowane

Galerie

Domowe sposoby na gorączkę

Domowe sposoby na gorączkę

fot. JupiterImages

1/7

Gorączka to wzrost temperatury ciała powyżej normy. Temperatura ciała powinna wahać się pomiędzy 36 a 37°C. O stanie podgorączkowym możemy mówić, kiedy temperatura wynosi między 37 a 38 stopni, temperatura między 38 a 39 stopni to temperatura umiarkowana, a kiedy temperatura wynosi powyżej 39 stopni, mamy do czynienia z gorączką wysoką. Zanim sięgniemy po środki z apteki zwalczające gorączkę lub zwrócimy się po pomoc do lekarza, możemy spróbować jednej z domowych metod pozwalających na zbicie gorączki. Temperatura zmienia się w zależności od pory dnia oraz od miejsca, w którym ją mierzymy. Najniższą temperaturę mamy rano, a najwyższą popołudniu. Pamiętajmy też, że temperatura zwiększa się o pół stopnia po wysiłku fizycznym oraz po owulacji.

Warto przeczytać:Tabletki przeciwbólowe – pomagają czy szkodzą?
Polecamy! Sprawdź, jakie choroby Ci zagrażają!

REKOMENDACJA
1/7
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Domowe sposoby na przeziębienie
Zdrowie & Fitness
Domowe sposoby na gorączkę
2015-12-19 14:21:13
~ulka11

u mnie rzadko kiedy dochodzi do poważnej infekcji. Ja mam sprawdzone metody walki. Pierwsze to jak najwięcej witamin z owoców i warzyw przez minimum tydzień. Sosik czosnkowy wieczorem, żeby nie śmierdziało z buzi. Przeciwzapalnie fosidal ze trzy doby, żeby zatrzymać przyczynę infekcji. I odpoczynek. To zawsze działa.

2015-11-13 17:46:00
~agata

Uważam, że na gorączkę najskuteczniejszy jest lek z ibuprofenem, który nie tylko przeciwgorączkowo, ale też przeciwzapalnie działa. I to nawet przy wysokiej gorączce. Daję dzieciom ibufen przy przeziębieniach, bo nie zawiera cukru i sztucznych barwników

2015-09-29 13:08:32
~tesia

Jak mnie dopada gorączka, to sięgam po pyralginę. Mam do niej zaufanie, bo jeszcze się nie zdarzyło, żeby nie zadziałała. Biorę pyralginę sprint, ponieważ od zawsze po prostu nie znoszę połykać tabletek.

2015-09-17 21:35:06
~Asia

ja jestem zdania że jednak gorączkę powinno się zbijać powyżej 38,3 stopni. Wcześniej organizm sam stara się zwalczyć infekcję i naprawdę nie należy mu w tym przeszkadzać. Mam wrażenie że nadmiernie łykamy leki przeciwbólowe lub przeciwgorączkowe. Ja osobiście staram się zbić chłodnymi okładami a jak nie daje rady to wtedy biorę ibufen i faktycznie po tych 15 minutach gorączka spada.

2015-07-24 03:29:41
~poduszkowa

Jak dla mnie to tylko pyralgina, zawsze mnie ratuje, kiedy boli mnie brzuch podczas okresu lub przy wysokiej gorączce.

2015-04-07 19:56:45
~roma

ja niestety po pyralginie źle się czuję, wolę coś z ibuprofenem. Dzieciakom podajemy Ibufen, bo u nas najlepiej się sprawdza na zbijanie temperatury.

2015-03-31 19:53:57
~monaliza2

w moim przypadku domowe sposoby jakoś nie działają. Nie ma opcji żeby gorączka przeszła bez zastosowania lekarstwa. Najlepiej działa na mnie Pyralgina Sprint. Jest rozpuszczalna w wodzie i dzięki temu bardzo szybko dociera do źródła choroby i eliminuje gorączkę. Jak dla mnie najlepszy lek na gorączkę.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.