wyszukanie zaawansowane

Galerie

Domowe sposoby na gorączkę

Domowe sposoby na gorączkę

fot. JupiterImages

1/7

Gorączka to wzrost temperatury ciała powyżej normy. Temperatura ciała powinna wahać się pomiędzy 36 a 37°C. O stanie podgorączkowym możemy mówić, kiedy temperatura wynosi między 37 a 38 stopni, temperatura między 38 a 39 stopni to temperatura umiarkowana, a kiedy temperatura wynosi powyżej 39 stopni, mamy do czynienia z gorączką wysoką. Zanim sięgniemy po środki z apteki zwalczające gorączkę lub zwrócimy się po pomoc do lekarza, możemy spróbować jednej z domowych metod pozwalających na zbicie gorączki. Temperatura zmienia się w zależności od pory dnia oraz od miejsca, w którym ją mierzymy. Najniższą temperaturę mamy rano, a najwyższą popołudniu. Pamiętajmy też, że temperatura zwiększa się o pół stopnia po wysiłku fizycznym oraz po owulacji.

Warto przeczytać:Tabletki przeciwbólowe – pomagają czy szkodzą?
Polecamy! Sprawdź, jakie choroby Ci zagrażają!

REKOMENDACJA
1/7
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Domowe sposoby na przeziębienie
Zdrowie & Fitness
Domowe sposoby na gorączkę
2015-07-24 03:29:41
~poduszkowa

Jak dla mnie to tylko pyralgina, zawsze mnie ratuje, kiedy boli mnie brzuch podczas okresu lub przy wysokiej gorączce.

2015-04-07 19:56:45
~roma

ja niestety po pyralginie źle się czuję, wolę coś z ibuprofenem. Dzieciakom podajemy Ibufen, bo u nas najlepiej się sprawdza na zbijanie temperatury.

2015-03-31 19:53:57
~monaliza2

w moim przypadku domowe sposoby jakoś nie działają. Nie ma opcji żeby gorączka przeszła bez zastosowania lekarstwa. Najlepiej działa na mnie Pyralgina Sprint. Jest rozpuszczalna w wodzie i dzięki temu bardzo szybko dociera do źródła choroby i eliminuje gorączkę. Jak dla mnie najlepszy lek na gorączkę.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.